Štartová listina – hromadný štart SP Oslo: Anastasia Kuzminová a Paulína Fialková zabojujú o glóbusy

Foto: Ivana Drobáňová

Anastasia Kuzminová a Paulína Fialková zabojujú v záverečných pretekoch s hromadným štartom Svetového pohára v biatlone v nórskom Osle/Holmenkollene o glóbusy.

Favoritky

Anastasia Kuzminová má v Nórsku fantastickú formu, keď dominantne ovládla šprint a stíhačku. Slovenská reprezentantka môže vyzvať v boji o veľký glóbus Dorotheu Wiererovú, ktorá momentálne vedie celkovo i v hodnotení pretekov s hromadným štartom. Vynikajúcou streľbou disponuje Hanna Öbergová, mladá Švédka by rada vyhrala klasifikáciu disciplíny. Šancu na malý glóbus takisto drží naša Paulína Fialková, sympatická Slovenka stráca deväť bodov na Wiererovú. O vysoké umiestnenie môžu zabojovať hneď tri domáce pretekárky Marte Olsbuová Roeiselandová, Ingrid Landmark Tandrevoldová a Tiril Eckhoffová. Zabúdať nemožno na Denise Herrmannovú, Lisu Vittozziovú, Kaisu Mäkäräinenovú či Lauru Dahlmeierovú.

Aktuálna situácia – celkové poradie

Na základe pravidla o škrtaní dvoch najhorších výsledkov v sezóne vyzerá virtuálny bodový prepočet v celkovom poradí nasledovne: 1. Dorothea Wiererová:  894 – 19 = 875 bodov, 2. Lisa Vittozziová: 852 – 0 = 852 bodov, 3. Anastasia Kuzminová: 844 – 5 = 839 bodov, 4. Marte Olsbuová Roeiselandová: 834 – 11 = 823 bodov. Napríklad v prípade víťazstva (+60 bodov, celkovo 899 a v tej chvíli väčší počet triumfov – 6) potrebuje Anastasia Kuzminová na zisk veľkého glóbusu, aby Dorothea Wiererová bola pri najlepšom 17. v poradí (+24 bodov, celkovo 899 a menej triumfov – 4) a zároveň Lisa Vittozziová pri najlepšom štvrtá (+43 bodov, celkovo 895).

Program

Preteky s hromadným štartom na 12,5 km – 13:45 (RTVS Dvojka, Eurosport, ČT Sport) 3 Anastasia Kuzminová, 7 Paulína Fialková

Štartová listina

startovkamasakosloBT_C51D3_1.0 (1)

Autor: Martin Horváth