SP Oslo: Paulína Fialková zaznamenala v „masáku“ malé pódium, Anastasia Kuzminová v top 10

Foto: Ivana Drobáňová

Paulína Fialková zaznamenala v pretekoch s hromadným štartom SP v nórskom Osle/Holmenkollene krásne 6. miesto s odstupom 54,7 sekundy. Anastasia Kuzminová sa v pravdepodobne záverečnom individuálnom vystúpení kariéry umiestnila na potešujúcej 10. pozícii s odstupom 1:04,1 pri bilancii 2+1+1+2.

Po úvodnej zastávke na strelnici bola Paulína Fialková na skvelej tretej priečke, Anastasia Kuzminová odchádzala po dvoch chybičkách ako 26. v poradí. Paja vybielila všetky terče aj na druhej streľbe, vďaka čomu držala druhú pozíciu. Nasťa s jednou ranou vedľa figuroval na 19. mieste. Rodáčka z Čierneho Balogu síce na tretej streleckej položke raz minulo, no stále figurovala hneď za vedúcou Öbergovou. Šesťnásobná olympijská medailistka sa v tej chvíli posunula už na rozhranie elitnej desiatky. Vychádzajúca hviezda svetového biatlonu išla strieľať o malý glóbus. Slovenke však posledná stojka priniesla tri chyby, Švédke iba jednu. To Hanne Öbergovej vynieslo vavrín v dnešnom zápolení i celkový triumf za disciplínu. Paulína Fialková napokon preťala cieľ na kvalitnom 6. mieste. Anastasia Kuzminová celkovo po šiestich zaváhaniach sa pri rozlúčkových pretekoch s individuálnou kariérou vtesnala do top 10. Našej biatlonovej kráľovnej pripravil tím milú rozlúčku s nesmierne úspešnou aktívnou činnosťou, pričom manžel Daniel Nastenke nasadil korunku. V cieľovom priestore nechýbal ani pripítok so šampanským či objatia s členmi tímu.

Hanna Öbergová zvíťazila časom 35:56,2, pričom zaknihovala bilanciu 0+0+1+1. Stále ešte len 23-ročná švédska biatlonistka si pripísala tretie prvenstvo a zaistila si premiérový malý glóbus. Druhou priečkou potešila domácich fanúšikov Tiril Eckhoffová, ktorá mala manko 1,6 sekundy pri streleckom výkone 0+0+2+1. Debutové pódium brala tretia Clare Eganová, Američanka finišovala so stratou 10,4 sekundy pri jedinej chybe zo štvrtej streľby.

Veľký krištáľový glóbus získala Dorothea Wiererová, Talianke na spečatenie celkového víťazstva stačila 12. pozícia.

Sezónu zavŕšia preteky s hromadným štartom mužov od 16:30.

Výsledky pretekov s hromadným štartom na 12,5 km SP v Osle/Holmenkollene

zaverecnymasakzenyoslo19BT_C77D_1.0 (13)

Autor: Martin Horváth