Anastasia Kuzminová po víťazstve s bezchybnou streľbou: Cítila som sa uvoľnene

Foto: Ivana Drobáňová

Anastasia Kuzminová v stíhacích pretekoch na Holmenkollene prvýkrát v kariére trafila všetkých dvadsať terčov, vďaka čomu dominantne triumfovala.

„Neviem nájsť slová k dnešným pretekom, mám po nich veľa pocitov. Dnes som mala najlepšiu streľbu za celú moju kariéru. Preteky boli perfektné od prvých metrov až do konca. Myslím si, že dnes som mala aj veľa šťastia na strelnici. Pretože pri každej streľbe, keď som začala strieľať nefúkal vietor. Moje lyže boli perfektne pripravené a celý čas som sa cítila uvoľnene. To je dôvod môjho skvelého výsledku. Dnes to bol môj dobrý deň a bol to deň, na ktorý som veľmi dlho čakala,“ vyjadrila sa na tlačovej konferencii po splnení ďalšíeho biatlonového sna víťazka dnešných pretekov.

„Nesnažím sa myslieť na zajtrajšok. Snažím sa užiť si tento deň do konca a naplno. Zajtra je nový deň a nová šanca. Budem sa snažiť urobiť moje maximum, uchovať si svoje emócie a ukázať Anastasiu ako profesionálnu športovkyňu. Nie ako ženu, ktorá končí svoju kariéru a bude plakať. Neviem však povedať, ako budem zajtra pretekať. Myslím si, že to môže byť prekvapenie aj pre mňa,“ dodala spokojná Nasťa,

Zajtra sa Anastasia Kuzminová bude lúčiť s nesmierne úspešnou individuálnou kariérou, pričom na svojej zbrani bude mať nápis „Time to say goodbye, biathlon“. V budúcej sezóne by 34-ročná slovenská biatlonová kráľovná mohla štartovať v štafetách.

Autor: Ivana Ďurtová