Štartová listina – hromadný štart MS Östersund: Anastasia Kuzminová a Paulína Fialková v boji o medaily

Foto: Ivana Drobáňová

Anastasia Kuzminová a Paulína Fialková budú v záverečných pretekoch s hromadným štartom na MS v biatlone vo švédskom Östersunde bojovať o medaily.

Favoritky

Ašpirantiek na zlato budeme mať hneď niekoľko. Úradujúcou olympijskou víťazkou je naša Anastasia Kuzminová, ktorá v tomto type zápolenie patrí vždy medzi favoritky na triumf. Domáci fanúšikovia budú vkladať veľké nádeje do držiteľky kompletnej zbierky medailí Hanny Öbergovej, Švédka sa môže spoľahnúť na svoju znamenitú streľbu. Lisa Vittozziová vedie celkové poradie SP a rada by si pripísala ďalší úspech. O jeden z cenných kovov by rada zabojovala Laura Dahlmeierová, Nemka sa v Östersunde prezentuje výbornými výkonmi. Medaila by sa mohla ujsť taktiež nórskej dvojici Marte Olsbuová Roeiselandová – Tiril Eckhoffová, ktoré zažívajú veľmi úspešný šampionát. Paulína Fialková by chcela nadviazať na vynikajúce strelecké vystúpenie z individuálu, čím by mohla debutovo získať medailový úlovok na MS. Nemožno zabúdať ani na Denise Herrmannovú, Dorotheu Wiererovú alebo Kaisu Mäkäräinenovú, keďže sú vždy nebezpečné.

Slovenky

Anastasia Kuzminová vyhrala šprint, vďaka čomu vyštartuje s číslom jeden. Paulína Fialková momentálne drží skvelú prvú priečku v hodnotení disciplíny, pričom bude mať na hrudi červené číslo dvanásť.

Program

Preteky s hromadným štartom na 12,5 km – 13:15 (RTVS Dvojka, Eurosport, ČT Sport) 1 Anastasia Kuzminová, 12 Paulína Fialková

Štartová listina

masakmsostzeny19startovkaBT_C51D2_1.0 (1)

Autor: Martin Horváth