MS Östersund: Paulína Fialková sa v záverečnom „masáku“ umiestnila tesne za top 10

Paulína Fialková sa v záverečných pretekoch s hromadným štartom na MS v biatlone vo švédskom Östersunde umiestnila tesne za top 10, keď skončila na peknom 12. mieste s odstupom 1:42,7 pri streľbe 2+0+1+2.

Na úvodnej streleckej položke si rodáčka z Čierneho Balogu s červeným číslom pripísala dve chybičky, čím bola priebežne 24. v poradí. Následne Paja mierila presne, vďaka čomu sa posunula už na 14. miesto. Tretia zastávka na strelnici sympatickej Slovenke priniesla jeden netrafený terč, čo značilo posun na 13. pozíciu. Vo veternom počasí jedna z najlepších biatlonistiek aktuálnej sezóny minula na štvrtej streľbe dvakrát a figurovala na 15. priečke. Po rýchlom záverečnom bežeckom okruhu si slovenská reprezentantka vybojovala potešujúce 12. miesto. Aktuálne Paulíne Fialkovej patrí v poradí disciplíny pomyselný bronz len deväť bodov za vedúcou Wiererovou.

Zlatú medailu získala práve Dorothea Wiererová, talianska pretekárka dosiahla víťazný čas 37:26,4 pri streleckom výkon 0+0+0+2. Pre 28-ročnú rodáčku z Brunecku je to premiérové zlato v kariére. Striebro putuje do Ruska zásluhou Jekateriny Jurlovovej-Perchtovej, ktorá zaknihovala manko 4,9 sekundy po závahaniach na oboch stojkách. Bronzom zaťažila svoje konto majsterka sveta v „stíhačke“ Denise Herrmannová, Nemka mala v cieli stratu 15,4 sekundy pri bilancii 0+1+2+1.

Anastasii Kuzminovej sa pravdepodobne posledné vystúpenie na MS nevydarilo podľa očakávaní, pričom obsadila 28. priečku s odstupom 4:44,1 pri streľbe 4+4+1+1. Šesťnásobná olympijská medailistka však zažila úspešný svetový šampionát, keďže ovládla rýchlostné preteky.

Program MS v Östersunde uzavrú o 16:00 pretekmi s hromadným štartom muži, počas budúceho týždňa sezóna vyvrcholí v nórskom Osle/Holmenkollene.