MS Östersund: Dominik Windisch najlepšie zvládol veternú lotériu v hromadnom štarte

Dominik Windisch najlepšie zvládol veternú v pretekoch s hromadným štartom na MS v biatlone vo švédskom Östersunde, keď dobehol do cieľa vo víťaznom čase 40:54,1 pri bilancii 1+1+1+0.

Z prvej zastávky na strelnici odchádzal ako prvý Benedikt Doll, Nemca však sprevádzalo viac ako 15 pretekárov. Následne sa ujal vedenia favorizovaný Johannes Thingnes Boe. Na tretej streľbe bol najúspešnejší Jevgenij Garaničev, ktorého napriek 30-sekundovému manku Johannes Boe dobehol. Vyzeralo to na rusko-nórsky súboj o zlato. Nór minul vo víchrici všetkých päť terčov, Rus štyri. V tej chvíli sa otvorila šanca na titul viacerým pretekárom. Tejto možnosti sa chopil bezchybný Talian Dominik Windisch a premiérovo si pripísal zlatú medailu.

Striebro vybojoval Antonin Guigonnat z Francúzska, ktorý mal na konte manko 22,8 sekundy pri streľbe 2+0+0+1. Bronz získal rýchlonohý Julian Eberhard, rakúsky biatlonista stratil 23,3 sekundy so streleckým výkonom 0+0+3+1.

Svetový pohár v biatlone vyvrcholí počas budúceho týždňa v nórskom Osle/Holmenkollene.