Fantastická Petra Vlhová sa vo finálovom „obráku“ SP v Soldeu prebojovala do top 3

Foto: Martin Horváth

Fantastická Petra Vlhová sa vo finálovom obrovskom slalome Svetového pohára v alpskom lyžovaní v andorrskom Soldeu prebojovala do top 3, pričom obsadila 3. miesto s odstupom 0,41 sekundy.

Úradujúca majsterka sveta po prvej jazde figurovala na 4. pozícii 0,97 sekundy za vedúcou Shiffrinovou. Do druhého kola Peťa išla na hrane absolútneho rizika, ako ju poznáme. Vrchná pasáž bola pre Liptáčku bezproblémová. Časovanie oblúku sa našej hviezde darilo takisto v strednej časti zjazdovky Avet, čím si držala nádej na pódium. Záver vyšiel jednej z najlepších lyžiarok súčasnosti skvele a napokon sa posunula na vynikajúce tretie miesto. Petra Vlhová sa rozlúčila so sezónou ako druhá najlepšia žena celkového poradia SP, klasifikácie obrovského slalomu i slalomu, čím prepísala históriu slovenského lyžovania.

Víťazstvom si zaistila malý glóbus Mikaela Shiffrinová, fenomenálna Američanka zaknihovala víťazný čas 2:23,17. Čerstvo 24-ročná víťazka celkového hodnotenia zaknihovala už jubilejné 60. prvenstvo v kariére a rekordný 17. vavrín v sezóne. O veľké prekvapenie sa postarala ešte len 17-ročná Alice Robinsonová, Novozélanďanka sa debutovo umiestnila na 2. pozícii s mankom 0,30 sekundy.

Nová sezóna odštartuje koncom októbra 2019 tradičným otvorením v rakúskom Söldene.

Výsledky obrovského slalomu SP v Soldeu

soldeuobrakzenyvysledky2019AL5122RLR2

Konečné celkové poradie SP – ženy

1. Mikaela Shiffrinová (USA) 2204 bodov

2. Petra Vlhová (SVK) 1355

3. Wendy Holdenerová (SUI) 1079

Konečné poradie obrovského slalomu SP – ženy

1. Mikaela Shiffrinová (USA) 615 bodov

2. Petra Vlhová (SVK) 478

3. Tessa Worleyová (FRA) 460

Autor: Martin Horváth