Vynikajúca Petra Vlhová sa rozlúčila so slalomovou sezónou umiestnením v top 3

Vynikajúca Petra Vlhová sa rozlúčila so slalomovou sezónou umiestnením v top 3, keď v slalome v rámci finále SP v andorrskom Soldeu skončila na tretej priečke s odstupom 1,20 sekundy.

Po prvom kole sa slovenská reprezentantka zaradila na tretie miesto, ktoré si vzhľadom na rozdané karty chcela minimálne udržať. Druhú jazdu mladá Liptáčka odštartovala s veľkou vervou, pričom predvádzala čisté oblúky. Stredná pasáž vyšla stále ešte len 23-ročnej lyžiarskej hviezde takisto výborne. Cestou do cieľa si Peťa svoju jazdu s prehľadom ustrážila a napokon obsadila skvelú tretiu pozíciu. Už pred pretekmi bolo isté, že si sympatická Slovenka udrží celkovú druhú priečku v hodnotení slalomu i v celkovom poradí.

Dnešné zápolenie vyhrala držiteľka veľkého aj malého glóbusu Mikaela Shiffrinová, čerstvo 24-ročná hviezda zaknihovala víťazný čas 1:48,15. Američanka si pripísala 59. prvenstvo v kariére a rekordný 16. triumf v sezóne. Po prvom kole viedla Wendy Holdenerová, Švajčiarka napokon v súčte oboch kôl stratila len 0,07 sekundy.

Zajtra je o 9:30 na programe finálový obrovský slalom, v ktorom má Petra Vlhová teoretickú šancu na zisk malého glóbusu.