Štartová listina – obrovský slalom SP Soldeu: Petra Vlhová s teoretickou šancou na glóbus

Foto: Martin Horváth

Petra Vlhová má vo finálovom obrovskom slalome Svetového pohára v alpskom lyžovaní v andorrskom Soldeu teoretickú šancu na malý glóbus, pričom musí bezpodmienečne zvíťaziť.

Trať

Podobne ako v slalome sa lyžiarky predstavia na zjazdovke Avet, na ktorej budú musieť prekonať 400 výškových metrov. Trať prvého kola postaví švajčiarsky kouč Luis Prenn a rozoseje 46 brán so 44 zmenami smeru. Záverečnú jazdu ženskej sezóny bude mať pod palcom Paolo Deflorian z Talianska.

Favoritky

Petra Vlhová je momentálne najlepšou protagonistkou najtechnickejšej disciplíny, keďže vyhrala štyri preteky v rade. Mikaela Shiffrinová si drží 97-bodový náskok na našu reprezentantku, Američanka by chcela spečatiť víťazstvo v hodnotení „obráku“. Dlhodobo predvádza vynikajúce výkon Viktoria Rebensburgová, ktorá získala na MS v Aare striebro. Federica Brignoneová okúsila chuť prvenstva, Talianka by sa rada so sezónou rozlúčila úspešne. V končiacom ročníku sa takisto radovala z víťazstva Tessa Worleyová, Francúzku však môžu pribrzdiť zdravotné komplikácie. Zaujímavé bude sledovať Martu Bassinovú či Fridu Hansdotterovú, ktorá po tomto zápolení ukončí kariéru.

Situácia v boji o malý glóbus 

Petra Vlhová musí záverečný obrovský slalom vyhrať a Mikaela Shiffrinová v tomto prípade nemôže bodovať. To znamená, že Shiffrinová musí skončiť horšie ako na poslednom bodovanom 15. mieste. Momentálne je Američanka skutočne blízko malého glóbusu, keď vedie o 97 bodov pred našou pretekárkou.

Program

1. kolo – 9:30 (RTVS Dvojka, Eurosport) 3 Petra Vlhová

2. kolo – 12:15 (RTVS Dvojka, Eurosport)

Štartová listina

obrakzenysoldeusp2019AL5122SLR1

Autor: Martin Horváth