Štartová listina – slalom – finále SP Soldeu: Petra Vlhová môže ísť s chuťou

Foto: Ivana Drobáňová

Petra Vlhová môže ísť s chuťou vo finálovom slalome Svetového pohára v alpskom lyžovaní v andorrskom Soldeu, keďže momentálne už má istú druhú priečku celkovo i za slalom.

Trať

Slalomárky budú súťažiť na zjazdovke Avet, pričom štart pretekov sa nachádza vo výške 2037 metrov nad morov. Cestou do cieľa pretekárky zdolajú dvesto výškových metrov. Prvú jazdu bude mať na starosti Christian Thoma zo Švédska, ktorý pripraví 65 brán so 64 zmenami smeru. Slalomovú bodku za sezónou, čo sa týka stavby trate, dá Rakúšan Roland Plattner.

Favoritky

Už v predstihu si zaistila malý glóbus Mikaela Shiffrinová, Američanka si môže záverečné zápolenie vychutnať. Rovnako uvoľnene môže jazdiť taktiež naša Petra Vlhová, ktorá s istotou skončí druhá. Záverečný slalom by mohol odzrkadliť klasifikáciu tejto disciplíny, keď o pódium zabojuje takisto Wendy Holdenerová. Predposledné vystúpenie kariéry čaká na Fridu Hansdotterovú, úradujúca olympijská víťazka by sa rada pozitívne rozlúčila s obľúbenymí hustými bránkami. O vysoké umiestnenie by sa mohla uchádzať Hansdotterovej nástupkyňa Anna Swennová-Larssonová, ktorá na MS v Aare získala striebro. Kvalitný výsledok môžu zaznamenať taktiež rakúske reprezentantky Katharina Truppeová, Katharina Liensbergerová či Bernadette Schildová.

Program

1. kolo – 10:30 (RTVS Dvojka, Eurosport) 2 Petra Vlhová

2. kolo – 13:15 (RTVS Dvojka, Eurosport)

Štartová listina

slalomzenysoldeusp2019AL5121SLR1

Autor: Martin Horváth