MS Östersund: V mix štafete dvojíc viala najvyššie nórska zástava

Foto: Ivana Drobáňová

V mix štafete dvojíc na MS v biatlone vo švédskom Östersunde viala najvyššie nórska zástava zásluhou dvojice Marte Olsbuová Roeiselandová a Johannes Thingnes Boe, keď dosiahli víťazný čas 35:43,2 pri streľbe 0+6.

Novú disciplínu v rámci svetových šampionátov odštartovali najlepšie Taliani s Dorotheou Wiererovou, ktorá odovzdávala ako prvá. Následne sa po bezchybnom streleckom výkone ujali vedenia Ukrajinci vďaka majstrovi sveta v stíhačke Dmytrovi Pydručnému. Po treťom úseku boli na čele Nóri s Marte Olsbuovou Roeiselandovou, ktorá viedla tesne pred Wiererovou a domácou Öbergovou. Nórsky finišman Johannes Thinges Boe zviedol náročný súboj najmä s Talianom Lukasom Hoferom, pričom svoju úlohu dokázal zvládnuť. Istý držiteľ veľkého glóbusu triumfálne preťal cieľ s nórskou vlajkou v ruke.

Striebro získali talianski reprezentanti Dorothea Wiererová a Lukas Hofer, ktorí zaknihovali stratu 13,4 sekundy pri bilancii 0+5. Tamojšie tribúny rozradostili Hanna Öbergová so Sebastianom Samuelssonom, Švédi dobehli do cieľového priestoru s mankom rovných 20 sekúnd pri streleckom výkone 0+8.

Slovenským reprezentatom Terézii Poliakovej a Tomášovi Hasillovi sa nedarilo podľa predstáv, keďže boli klasifikovaní po predčasnom ukončení pretekov na 24. pozícii.

Výsledky mix štafety dvojíc na MS v Östersunde

mixstafetadvojicost19BT_C77C_1.0 (5)

Autor: Martin Horváth