SZU Krasnojarsk: Slovenskí hokejisti získali strieborné medaily

Slovenskí hokejisti získali na Svetovej zimnej univerziáde v ruskom Krasnojarsku strieborné medaily, keď vo finále podľahli domácemu Rusku tesne 1:2.

Prvá časť hry góly nepriniesla. Skóre stretnutia otvoril až v 36. minúte Rus Džiošvili, ktorému prihrával Kudako. O dve minúty neskôr však vyrovnal náš Šmída, pričom mu asistovali Šiška s Marcinekom. V úvode tretej tretiny priklonil misky váh na ruskú stranu Kolgotin, čo bolo v konečnom dôsledku rozhodujúce.

Slovensko si pripísalo na SZU už šiestu medailu z hokejového turnaja, keď sme zaznamenali zlato v roku 2001, trikrát striebro (1999, 2003, 2019) a dvakrát bronz (1993, 2009).

Počas záverečného dňa zaznamenal veľmi dobrý výsledok takisto bežec na lyžiach Ján Koristek, ktorý na tridsiatke voľne obsadil pekné 8. miesto.