SZU Krasnojarsk: Slovenskí hokejisti postúpili do finále

Slovenskí hokejisti postúpili do finále na Svetovej zimnej univerziáde v ruskom Krasnojarsku, keď sme jednoznačne zdolali Kazachstan v pomere 4:0.

V piatej minúte prvej časti hry otvoril skóre Zlocha, ktorému asistovali Smolka a Bačík. Následne sa v polovici stretnutia presadil Vybíral a o päť minút neskôr zvyšoval na 3:0 Šmída. Gólovú bodku za semifinálovým zápasom dal v závere Rzavský, čím spečatil náš postup do finále. V ňom sa stretneme zajtra s domácim Ruskom.

V uplynulom priebehu univerziády sa podarilo zaznamenať kvalitné výsledky aj ďalším Slovákom.

Boris Karolčík obsadil v slopestyle v rámci snoubordingu veľmi dobrú siedmu pozíciu.

Bežkyňa na lyžiach Barbora Klementová skončila v šprinte voľnou technikou na peknom 8. mieste.

Samuel Revúcky bol v obrovskom slalome s vysokým štartovým číslom 50 dvanásty v poradí, Martin Hyška zaknihoval rovnaké umiestnenie v alpskej kombinácii.