Dawid Kubacki sa katapultoval k zlatu na strednom mostíku z 27. priečky po prvom kole

V piatkových pretekoch v skokoch na lyžiach v rakúskom Seefelde vybojoval zlatú medailu na strednom mostíku HS-109 poľský reprezentant Dawid Kubacki. Po prvom kole figuroval až na 27. mieste.

V stredisku panovali neregulárne podmienky. Husté sneženie zapríčinilo, že skokanom v druhej polovici záverečného kola namerali o 2,5 kilometra za hodinu pomalšiu nájazdovú rýchlosť. Doplatil na to aj líder po prvom kole Rjoju Kobajaši, ktorý skočil iba 92,5 metra a klesol na 14. priečku. Druhý Karl Geiger z Nemecka obsadil konečnú 18. pozíciu, tretí Žiga Jelar zo Slovinska sa prepadol s pokusom 87 metrov na 27. miesto.

Úspech poľských reprezentantov podčiarkol Kamil Stoch, ktorý sa na striebornú pozíciu taktiež katapultoval z 18. priečky. Domácich fanúšikov rozradostil Stefan Kraft, obhajca prvenstva z Lahti.

Pre Dawida Kubackého je to najväčší úspech v kariére. Na majstrovstvách sveta v Lahti vyhral s tímom súťaž družstiev. Vo Val di Fiemme 2013 Poliaci brali bronz. Po Poľsko je to prvý triumf na strednom mostíku po dvanástich rokoch, kedy sa v japonskom Sappore tešil Adam Malysz.