MS Seefeld: Zlato v tímových šprintoch klasicky získali Švédky a Nóri, Slovenky skončili 14.

Foto: Sandro Halank, Wikimedia Commons

Zlato v tímových šprintoch klasickou technikou na MS v severských disciplínach v rakúskom Seefelde získali Švédky a Nóri.

Švédske reprezentantky Stina Nilssonová s Majou Dahlqvistovou boli najrýchlejšie v cieľovej rovinke a časom 15:14,93 si pripísali zlaté medaily. Pomerne prekvapujúce striebro „ukoristili“ Slovinky Katja Višnarová s Anamarijou Lampičovou (+0,37) a bronz zaknihovali obhajkyne majstrovského titulu Nórky Ingvild Flugstad Oestbergová-Maiken Caspersen Fallová (+0,60).

Slovenské reprezentantky Barbora Klementová a Alena Procházková skončili na 7. mieste v prvom semifinále a celkovo obsadili 14. priečku.

Nóri v zložení Emil Iversen-Johannes Hoesflot Klaebo sa po raketovom zrýchlení v záverečnom kopci druhého člena štafety predrali k zlatým medailám v čase 18:49,86. Ruské duo Gleb Retivych-Alexander Bolšunov bralo striebro (+1,88), kov bronzového lesku si vyšprintovali Taliani Francesco de Fabiani s Federicom Pellegrinom (+4,03).

Slovenskí bežci na lyžiach Andrej Segeč a Ján Koristek sa v prvej semifinálovej jazde umiestnil na 11. pozícii, čo značilo konečné 22. miesto.

Autor: Martin Horváth