Henrieta Farkašová a Natália Šubrtová získali prestížne ocenenie Laureus

Foto: zimbio.com

Henrieta Farkašová a Natália Šubrtová získali prestížne ocenenie Laures World Sports Awards, ktorého vyhlásenie sa uskutočnilo v rámci galavečera v Monaku.

Slovenské reprezentantky v para alpskom lyžovaní sa vlani stali najúspešnejšími športovkyňami paralympijských hier v Pjongčangu. Aj vďaka tomu vyhrali jednu z najprestížnejších cien v oblasti športu, pričom sa označuje taktiež ako športový Oscar.

„Važené dámy a páni, som ešte teraz rozklepaná a naozaj veľmi dojatá, ďakujem za standing ovation. Som poctená za túto cenu a ďakujem akadémii, že sme sa mohli zaradiť medzi najlepších športovcov sveta. Ďakujem hlavne Natálii, že to so mnou ťahá už jedenásť rokov. Hlavne desiata jubilejná sezóna bola naozaj výnimočná. Takisto ďakujem celému tímu, rodine, našim partnerom a podporovateľom, ktorí nás sprevádzajú našou cestou za skvelými úspechmi,“ vravela Henrieta Farkašová.

Okrem našich lyžiarok boli nominovaní holandská tenistka na vozíčku Diede de Grootová, bežci na lyžiach Brian McKeever (Kanada) a Oksana Mastersová (USA), grécky boccista Grigorios Polychronidis a nemecký atlét Markus Rehm.

Ocenení v tomto roku – Laureus World Sports Awards

Športovec roka – tenista Novak Djokovič (SRB)

Športovkyňa roka  – športová gymnastka Simone Bilesová (USA)

Tím roka – futbalová reprezentácia Francúzska

Skokan roka – tenistka Naomi Osaková (JPN)

Výnimočný výkon: atlét Eliud Kipchoge (KEN) – svetový rekord v maratóne

Návrat roka – golfista Tiger Woods (USA)

Duch športu – lyžiarka Lindsey Vonnová (USA)

Adrenalínové športy – snoubordistka Chloe Kimová (USA)

Celoživotné zásluhy pre šport – futbalový tréner Arséne Wenger (FRA)

Autor: Martin Horváth