Slovenskí lyžiari sa umiestnili v top 5 po bojovnom výkone v tímovej súťaži na MS v Aare

Slovensí lyžiari v zostave Petra Hromcová, Soňa Moravčíková, Matej Falat, Adam Žampa a Andreas Žampa sa umiestnili v top 5 v tímovej súťaži na MS vo švédskom Aare, keď po postupe do štvrťfinále skončili piati.

Slováci si v osemfinálovom kole poradili so Slovincami, keď po remíze 2:2 rozhodol v náš prospech lepší čas. Vo štvrťfinále na nás čakal superfavorit z Rakúska. Slovenskí pretekári podali v jednotlivách jazdách bojovný výkon, no po výsledku 0:4 postúpili do semifinále Rakúšania.

Zlato získali Švajčiari v zložení Aline Daniothová, Wendy Holdenerová, Andrea Ellenbergerová, Daniel Yule, Ramon Zenhäusern a Sandro Simonet. Švajčiarski reprezentanti si v ceste do finále postupne poradili s Českom, Švédskom a Nemeckom. Vo finálovom súboji na nich čakali štvrťfináloví premožitelia Slovákov Rakúšania, ktorých po remízovom stave 2:2 pokorilli vďaka času.

Strieborné Rakúsko nastúpilo so šesticou Katharina Liensbergerová, Katharina Truppeová, Franziska Gritschová, Michael Matt, Marco Schwarz a Christian Hirschbuehl. Naši západní susedia dnes mali za súperov okrem Slovenska a Švajčiarska v osemfinále Argentínu a v semifinále Taliansko.

Bronz zaknihovali Taliani Irene Curtoniová, Lara Della Meová, Marta Bassinová, Simon Maurberger, Alex Vinatzer a Riccardo Tonetti, keď vyhrali v malom finále nad Nemcami po dodatočnej diskvalifikácii Linusa Strassera v pomere 3:1.