Adam Žampa a Matej Falat budú chcieť na MS v Aare zaznamenať čo najlepší výsledok

Foto: Michal Zimáni

Adam Žampa a Matej Falat dnes absolvujú prvý štart na MS vo švédskom Aare, pričom sa predstavia v tímovej súťaži. Slovenskí reprezentanti nám povedali o svojich cieľoch.

„Na majstrovstvách sveta pôjdem slalom, obrák a tímovú súťaž. Predtým sme mali mať Garmisch a absolvovali sme kondičný tréning. Pred MS sme vo Švédsku trénovali „obrák“ a slalom. Pôjdem tam s tým, že budem chcieť urobiť čo najlepší výsledok. Dúfam, že sa to zlepší oproti poslednému obdobiu,“ vyjadril sa pred vystúpením na svetovom šampionáte Adam Žampa.

Foto: Michal Zimáni

„Pôjdem slalom, obrovský slalom a tímovú súťaž. Top tridsať by na majstrovstvách sveta bolo fajn. Výkonnostne by som na to mal mať, pretože tam štartuje menej pretekárov ako vo Svetovom pohári. Predsalen je tam možno trocha väčší stres a tlak, v tom je to možno ťažšie. Samozrejme, je na čo nadväzovať z minulých majstrovstiev. Isto by som bol rád, keby sa mi podaril nejaký individuálny výsledok. Tímová súťaž je špecifická,“ nechal sa počuť ohľadom MS strieborný medailista z tímovej súťaže zo St. Moritzu Matej Falat.

V tímovej súťaži dnes od 16:00 za Slovensko nastúpia Soňa Moravčíková, Petra Hromcová, Matej Falat, Adam Žampa a Andreas Žampa. Náš tím sa v osemfinálovom kole stretne so Slovinskom.

Autor: Martin Horváth