SP Lahti: Súťažný víkend vo Fínsku bol v znamení nórskej prevahy

Foto: Facebook/Langrennlandslaget

Súťažný víkend v rámci Svetového pohára v behu na lyžiach vo fínskom Lahti bol v znamení nórskej prevahy.

Šprint žien voľnou technikou zvládla najlepšie Maiken Caspersen Fallová, nórska šprintérka si pripísala 18. prvenstvo na pretekoch tohto rangu. Druhá skončila Sophie Caldwellová z USA pred Majou Dahlqvistovou zo Švédska.

Šprint mužov ovládol mladý Nór Johannes Hoesflot Klaebo, ktorý zaknihoval 21. víťazstvo v kariére. Druhé miesto išlo na vrub Federica Pellegrina z Talianska, tretia priečka patrila Finna Haagena Krogha.

V tímovom šprinte klasicky sa radovalo z prvej priečky Švédsko I v zložení Ida Ingemarsdotterová – Maja Dahlqvistová pred Nórskom I – Ida Udness Wengová a Maiken Caspersen Fallová a Švédskom II – Evelina Settlinová – Hanna Falková.

Medzi mužmi dominovali Nóri, keď ich prvý tím v zostave Emil Iversen – Johannes Hoesflot Klaebo zvíťazil pred Nórskom II – Sindre Bjoernestad Skar a Eirik Brandsal. Stupne víťazov doplnili tretí Fíni I Iivo Niskanen a Ristomatti Haakola.

Slovensko na tomto podujatí zastúpenie nemalo.

Najbližšie sa bežci na lyžiach predstavia počas budúceho týždňa v talianskom Cogne, čo bude generálkou pred MS v rakúskom Seefelde.

Autor: Martin Horváth