Slovensko deklasovalo Rusov a vyhralo Kaufland Cup

Slovensko deklasovalo Rusov v pomere 5:1 a vyhralo domáci Kaufland Cup.

Ako prví sa presadili naši hokejisti, keď svoju šikovnosť ukázal Samuel Buček. Na začiatku druhej časti hry síce Rusi dokázali vyrovnať zásluhou Semjonova, no následne Slováci spustili gólový uragán. V 27. minúte sa bezprostredne po začiatku presilovej hry presadil Matej Paulovič, ktorý chirurgicky presnou strelou nedal Demčenkovi šancu. Následne Samuel Buček vypichol ruským hráčom puk v útočnej tretine a po blafáku opäť trafil do čierneho. Na 4:1 z nášho pohľadu zvyšoval Róbert Lantoši, Rusi boli zrelí na uterák. V závere druhej tretiny ešte skóroval Radovan Puliš po spolupráci s Liborom Hudáčkom, čím Slovensko viedlo už 5:1. Posledná časť hry už zmenu skóre nepriniesla. Slováci si vďaka dnešnej výhre pripísali celkové prvenstvo na Kaufland Cupe 2019.

Slovensko – Olympijský tím Ruska 5:1 (1:0, 4:1, 0:0)

Góly: 11. Buček, 27. Paulovič (Čerešňák, Kytnár), 37. Buček, 38. Lantoši (Sersen), 40. Puliš (L. Hudáček) – 25. Semionov (Romanov, Chochlačov),
Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, D. Konc – Výleta, Šefčík (všetci SR), 8179 divákov

Slovensko: Konrád – Martin Chovan, Sersen, Čerešňák, Fehérváry, Štajnoch, Čajkovský, Koch, M. Rosandič – Lantoši, M. Sukeľ, D. Bondra – Paulovič, Kytnár, Michal Chovan – Buček, L. Hudáček, Puliš – M. Hecl, Šimun, Liška

Rusko: Demčenko (41. Bočarov) – Rykov, Pajgin, Romanov, Dyblenko, Šaripzianov, Bryncev, V. Siomin, Kudako – Briukvin, Maľcev, Čibisov – A. Fiodorov, Semionov, Chochlačov – Jurtajkin, Šarov, Michejev – Tkačov, Švec-Rogovoj, N. Michajlov