Slovensko zdolalo Bielorusov po nájazdoch

Slovenská hokejová reprezentácia zvíťazila v úvodnom zápase bratislavského Kaufland Cupu nad Bieloruskom 2:1 po samostatných nájazdoch.

Aj keď sa od úvodných minút hralo v pomerne rýchlom tempe a s množstvom šancí na oboch stranách, až do prvej prestávky boli hlavnými hviezdami zápasu brankári. Recept na nášho Andreja Košarišťana našiel až v tridsiatej siedmej minúte Bielorus Stefanovič. Slovenskí strelci sa so zakončením trápili ešte o čosi dlhšie, no napokon sa aj im podarilo odkliať bránku súpera. V samom závere tretej tretiny poslal zápas svojím gólom do predĺženia Radovan Puliš. V nadstavenom čase sa už ani jeden z tímov nedokázal strelecky presadiť, čo znamenalo, že sa fanúšikovia dočkajú aj samostatných nájazdov. Tie priniesli dve krásne gólové akcie v podaní Michala Chovana, resp. Libora Hudáčka, ktoré v kombinácii so stopercentným výkonom Košarišťana zabezpečili Slovenským hokejistom víťazstvo.

Slovensko – Bielorusko: 2:1sn (0:0, 0:1, 1:0, sn – 2:0)

37. Stefanovič, 58. PULIŠ (Hudáček, Chovan), sn – CHOVAN, HUDÁČEK

Slovensko: Košarišťan – Ma. Chovan, Sersen, Fehérváry, Čerešňák, Koch, Rosandič, Čajkovský, Štajnoch – Lantoši, Špirko, Bondra – Paulovič, Sukeľ, Mi. Chovan – Lamper, Kytnár, Liška – Buček, Hudáček, Puliš

Bielorusko: Milčakov – Vorobej, Antonov, Kryskin, Choromando, Korobov, Jevenko, Znacharenko, Bokun – Stefanovič, Drozd, Parfejevec – Kislij, Remezov, Demkov – S. Maľavko, Belevič, A. Maľavko – Kogalev, Karaban, Litvinov

Autor: Ondrej Nechala