Preview – individuál SP v Canmore: Paulína Fialková a Anastasia Kuzminová zabojujú o vysoké priečky

Foto: Ivana Drobáňová

Paulína Fialková a Anastasia Kuzminová zabojujú v skrátených vytrvalostných pretekoch na 12,5 km SP v kanadskom Canmore o vysoké priečky. Kvôli silným mrazom museli organizátori skrátiť pôvodnú trať o 2,5 km, pričom sa za každý netrafený terč bude udeľovať namiesto minúty len 45 trestných sekúnd.

Favoritky

Vzhľadom na strelecké danosti môžeme favorizovať Lisu Vittozziovú, Talianka patrí prakticky v každom ukazovateli medzi elitu. Rovnako líderka celkového poradia Dorothea Wiererová sa môže oprieť o kvalitnú streľbu, vďaka čomu by dnes mohla triumfovať. Po zdravotných komplikáciách sa dostala do formy Laura Dahlmeierová, ktorá štvorpoložkové preteky zvláda bravúrne. Paulína Fialková v tejto sezóne predvádza výborné výkony, čo by si chcela priniesť aj za veľkú mláku. Anastasia Kuzminová môže v prípade dobre zvládnutej streľby atakovať prvenstvo, keďže bežeckú formu má dlhodobo vynikajúcu. Rátať musíme s vychádzajúcou hviezdou Markétou Davidovou z Česka, víťazkou individuálu z Pokljuky Juliou Džimovou, Anais Chevalierovou či Monikou Hojniszovou.

Slovenky

Paulína Fialková a Anastasia Kuzminová budú štartovať bezprostredne za sebou. Kométa aktuálneho ročníka bude niesť číslo 25, šesťnásobná olympijská medailistka sa vydá na trať s číslom 26.

Program

Skrátené vytrvalostné preteky na 12,5 km – 22:55 (RTVS Dvojka, Eurosport) 25 Paulína Fialková, 26 Anastasia Kuzminová

Štartová listina

kratkyindividualzenycanBT_C51A_1.0 (1)

Autor: Martin Horváth