Tomáš Bartalský hodnotí MS v Park City, najbližšie bude štartovať v Nemecku

Foto: Facebook/TomasBartalskySkicross

Slovenský reprezentant v ski crosse Tomáš Bartalský hodnotí MS v akrobatických disciplínach v americkom Park City, kde skončil na 33. mieste. Najbližšie bude štartovať v Nemecku.

“Ušlo mi to o jedno miesto o sedemnásť stotín. So svojou jazdou som bol spokojný aj tréner ma pochválil, že to bola super jazda. Je to o veľkých detailoch. Neurobil som žiadnu chybu, len sa dalo niečo urobiť lepšie. Samozrejme, veľmi ma to mrzelo. Bol som naštvaný. S lyžovaním som bol spokojný, bolo to najlepšie lyžovanie v mojej kariére. Je na čom stavať,” nechal sa počuť ohľadom svojej kvalifikačnej jazdy pretekár z Bratislavy.

“Riešili sme to s trénerom. Povedal, že keď na každom skoku stratím desať stotín, tak sa to nazbiera. Sú to detaily. Napríklad mohol by som byť ešte trošku viac zabalený, ísť trošku čistejšie niektoré pasáže a podobne. Nemám na to konkrétnu odpoveď,” hovoril ohľadom minimálnej straty na postup slovenský reprezentant.

“V každom prípade je to lepšie a lepšie v každých pretekoch. Stále sťahujeme straty na prvého, tak dúfam, že to bude mať rovnakú tendenciu aj ďalej,” pokračoval.

“V pondelok som prišiel domov, vo štvrtok odchádzam na Európske pohára do Nemecka. Hneď na to sú dva “sveťáky” v Nemecku, tam plánujem ísť. Je to vo Feldbergu. Hneď z Nemecka by som mal letieť na dva Svetového poháre do ruského Sunny Valley, kam riešim momentálne víza. Mal by som tam však štartovať,” hovoril účastník štyroch svetových šampionátov.

“Potom ešte naskočím do Európskeho pohára, prípadne nejakých nižších FIS-ových pretekov. Tam už je len “sveťákové” finále, kam ide len top 30 z celej sezóny,” vravel 28-ročný Slovák.

“Čo sa týka sponzorov, tak niečo sa mi podarilo nájsť. Stále je to však žalostne málo a vykrývam to hlavne zo svojich financií. Snažím sa dostať do Športového klubu polície, kde mi povedali, že ma sledujú,” doplnil Tomáš Bartalský.

Na prebiehajúcom svetovom šampionáte sa doposiaľ predstavil ešte snoubordista Matej Bačo. V paralelnom slalome 26-ročný jazdec obsadil 36. pozíciu, paralelný obrovský slalom nedokončil.

Autor: Martin Horváth