SP Otepää: Počas víkendu boli v prevahe Nóri

V rámci Svetového pohára v behu na lyžiach v estónskom Otepää boli počas víkendu v prevahe Nóri.

Šprint žien klasickou technikou „ukoristila“ Maiken Caspersen Fallová z Nórska, ktorá si pripísala 17. prvenstvo v kariére. Pódium skompletizovali druhá Natalia Neprjajevová z Ruska a tretia Maja Dahlqvistová zo Švédska.

Medzi mužmi zvíťazil obhajca veľkého glóbusu Johannes Hoesflot Klaebo, nórsky mladík zaznamenal jubilejný 20. vavrín. Druhé miesto bral Alexander Bolšunov z Ruska, tretia priečka patrila víťazovmu krajanovi Paalovi Golbergovi.

Preteky na 10 km klasicky patrili ďalšej zástupkyni Nórska Therese Johaugovej, keď preťala cieľ vo víťaznom čase 29:53,7. Pre 30-ročnú pretekárku je to 40. primát na pretekoch tohto rangu. Druhá skončila Ebba Anderssonová zo Švédska (+48,4), tretia pozícia sa ušla Natalii Neprjajevovej (+56,7).

Nórsku dominanciu v Estónsku narušil na klasickej pätnástke Iivo Niskanen, Fín dosiahol víťazný čas 40:07,1. Olympijský víťaz z klasického maratónu zaknihoval siedmy triumf v kariére. Druhé miesto si vybojoval Alexander Bolšunov (+15,9) pred Nórom Didrikom Toensethom (+46,4).

Slovenskí reprezentanti sa tohto podujatia nezúčastnili.