SP Oberhof: Anastasia Kuzminová s raketovým behom skončila v šprinte v top 10

Anastasia Kuzminová skončila s raketovým behom v top 10 šprintu Svetového pohára v biatlone v nemeckom Oberhofe, pričom obsadila kvalitné 7. miesto s odstupom 30,3 sekundy pri bilancii 2+0.

Slovenská reprezentantka sa bežecky od úvodu držala medzi najlepšími. Na prvej streľbe Nasťa minula dva terče, čo ju zaradilo na priebežnú 51. pozíciu (+46,6). Streleckú položku v stoji šesťnásobná olympijská medailistka zvládla bez problémov a posunula sa už na 8. priečku (+33,9). V súčte so záverečným okruhom sa skúsená biatlonová hviezda umiestnila na veľmi peknom 7. mieste.

„Dve chybičky na úvod zamrzeli. Už na nástrele to bolo vidieť, že dlho mi to trvalo, kým som nastrelila. Som síce profíčka, ale neviem, kde som spravila chyby. To ešte preberiem so streleckým trénerom. Veľmi ma mrzia, pretože tá „stojka“ bola čistá a pomerne dobrá. Na tieto preteky som nastúpila s dobrým pocitom a pokúsim sa ho zachovať,“ vravela pre RTVS Anastasia Kuzminová.

Debutovo zvíťazila bezchybná Lisa Vittozziová, Talianka si pripísala víťazný čas 22:34,6. Druhá v poradí bola Anais Chevalierová z Francúzska, ktorá pri streľbe 0+0 stratila 5,3 sekundy. Pódium uzavrela tretia Hanna Oebergová, mladá Švédka zaknihovala s dvomi nulami stratu rovných 15 sekúnd.

Paulína Fialková odštartovala tieto preteky veľmi nádejne, keď s nulou na „ležke“ figurovala na skvelej 4. priečke. Na „stojke“ zaznamenala rodáčka z Čierneho Balogu dve chyby a napokon preťala cieľ na 21. pozícii s odstupom 1:05,4.

„Už od začiatku, ako som vyštartovala, som cítila, že to dnes nebude úplne môj deň. Bojovala som s tým. To, že som dala na „ležke“ nulu ma povzbudilo a nakoplo, aby som bojovala ďalej. Bohužiaľ, nevyšla mi „stojka“. Napriek tomu som bojovala, aby som mala čo najlepší výsledok. Veľmi som chcela začať nový rok, tak ako skončil ten starý. Síce mi to nevyšlo, ale dní je ešte veľa a ja budem bojovať,“ hovorila v televíznom rozhovore druhá žena celkového poradia.

Ivona Fialková rovnako vstúpila do zápolenia s nulou, čo ju vynieslo na potešujúce 7. miesto. Podobne ako jej sestra minula na streľbe v stoji dvakrát, čím nakoniec ukončila dnešný deň s dobrou 23. pozíciou pri odstupe 1:06,9.

„S dnešným výkonom budem spokojná. Myslím však, že teraz je to skoro hodnotiť. Dať len dve vedľa je v týchto pretekoch priemerný výkon. Na tej „stojke“ mi trošku fúkalo, preto som sa rozhodla ísť až na stav 29. V poslednom kole som sa snažila moje chyby dobehnúť. Keď si pozriem analýzy, budem lepšie vedieť zhodnotiť preteky,“ povedala po najvyššom umiestnení v aktuálnom ročníku 24-ročná pretekárka.

Teréziu Poliakovú (1+1; +3:13,9) klasifikovali na konečnej 88. priečke.

Zajtra budú v Oberhofe od 14:30 štartovať v šprinte muži.