Preview šprintu SP v Oberhofe: Anastasia Kuzminová a Paulína Fialková budú chcieť odštartovať nový rok úspešne

Foto: Ivana Drobáňová

Anastasia Kuzminová a Paulína Fialková budú chcieť odštartovať úspešne nový rok, pričom sa predstavia v šprinte SP v nemeckom Oberhofe.

Favoritky

Uplynulé podujatie v českom Novom Meste na Morave uzavreli dvomi najvyššími priečkami naše biatlonistky. Anastasia Kuzminová má na Oberhof príjemné spomienky, keď vlani zaznamenala v durínskom stredisku dva triumfy. Paulína Fialková predvádzala v uplynulom trimestri famózne výkony. Je len otázkou času, kedy druhá žena celkovej klasifikácie vyskočí na najvyšší stupienok. Aktuálna líderka celkového poradia Dorothea Wiererová už v tomto ročníku vyhrala šprint Hochfilzene, načo by rada nadviazala aj dnes. Vždy je nutné rátať s fínskou „víchricou“ Kaisou Mäkäräinenovou, ktorá v prípade kvalitnej streľby môže zvíťaziť. Na poslednej zastávke sa dvomi víťazstvami blysla Marte Roeieselandová. Ak si Nórka formu udrží, tak bude atakovať vysoké pozície. Zaujať výsledkom by mohli Lisa Vittozziová, Anais Chevalierová, Hanna Oebergová či niektorá zo zástupu domácich biatlonistiek.

Slovenky

Ako prvá sa z našich pretekárok vydá na trať obhajkyňa malého glóbusu Anastasia Kuzminová s číslom 26. V tesnom závese za Nasťou uvidíme 29. Paulínu Fialkovú. Ivona Fialková bude niesť na hrudi číslo 42. Terézia Poliaková sa postaví do štartovacej brány ako 75. v poradí.

Program

Šprint na 7,5 km – 14:30 (RTVS Dvojka, Eurosport, ČT Sport) 26 Anastasia Kuzminová, 29 Paulína Fialková, 42 Ivona Fialková, 75 Terézia Poliaková

Štartová listina

startovkasprintzenyoberhof19BT_C51A_1.0 (1)

Autor: Martin Horváth