Petra Vlhová po víťazstve vo Flachau: Začala som sa tešiť a plakať od šťastia

Foto: flipboard.com

Petra Vlhová ovládla včerajší slalome SP v rakúskom Flachau, pričom pokorila svoju veľkú rivalku Mikaelu Shiffrinovú o 0,15 sekundy.

„Je to neopísateľný pocit. Pre mňa je to neskutočné vyhrať tu vo Flachau pred toľkými fanúšikmi, čo viac povedať. Emócie po príjazde do cieľa sa hádam ani nedajú opísať. Keď som prišla do cieľa a videla som, že mám sekundu náskok, tak som začala uvažovať, že dnes by to mohlo vyjsť,“ hovorila o emóciách 23-ročná lyžiarska hviezda.

„Už som sa nevedela dočkať, kedy pôjde Mikaela dole kopcom. Naozaj som si verila, že dnes ju môžem poraziť. Keď som videla, že je v červených číslach a ide pomalšie, tak to bolo niečo neskutočné. Netešila som sa dopredu, vedela som, že ona má vždy dobrý spodok. Radosť prišla až keď Mikaela dorazila v červených číslach. Začala som sa tešiť a plakať od šťastia a užívala som si ten moment,“ pokračovala sedemnásobná víťazka pretekov SP.

„Popravde, počas jazdy som si myslela, že keď prídem do cieľa, budem mimo pódia. Mala som pocit, že miestami sa dá pustiť lyže viac, a že veľa brzdím. Vyzerá to tak, že môj pocit nebol pravdivý, bola som milo prekvapená. Môj tréner tiež vravel, že idem zle a dial sa opak, náskok som zvyšovala,“ vravela o svojej jazde sympatická Slovenka.

„Celá moja rodina má zdravotné problémy. Veľmi ma mrzí, že tu nemôže byť mamina, ktorá musí ležať. Dnes ráno som na tom bola veľmi zle a padla aj taká otázka, či vôbec budem štartovať. Necítim sa vôbec dobre. O to viac som hrdá sama na seba, že v tomto stave som to dokázala. Už dlho ma to drží a nemám vôbec čas zregenerovať,“ rozprávala o zdravotných komplikáciách rodáčka z Liptovského Mikuláša.

„Neviem čo ďalej. Uvidíme, ako sa budem cítiť a podľa môjho zdravotného stavu sa rozhodneme. Musím asi trošku poľaviť, lebo je to už horšie so mnou,“ uzavrela s výhľadom na nasledujúce zápolenia vicemajsterka sveta z tímovej súťaže v St. Moritzi 2017.

Najbližšie by sa Petra Vlhová mala predstaviť v utorok 15. 1. 2018 v obrovskom slalome v talianskom Kronplatze.

Zdroj: RTVS
Autor: Ivana Drobáňová