Paulína Fialková a Anastasia Kuzminová sa budú chcieť odraziť od decembrových výkonov

Foto: Ivana Drobáňová

Slovenské biatlonistky na čele s Paulínou Fialkovou a Anastasiou Kuzminovou predvádzali v decembri vynikajúce výkone, keď sa radovali dovedna zo štyroch pódiových umiestnení. V nastolenom trende by naše biatlonové hviezdy chceli pokračovať aj po Novom roku.

„Nenapadlo by mi, žeby som v Novom Meste mohla štartovať s dvojkou. Takéto ciele som si do sezóny nedávala, lebo som si ich nemohla stanoviť na základe výkonnosti. Mojím cieľom bolo stabilne pretekať okolo desiateho až pätnásteho miesta. Keďže forma je taká, aká je, tak budeme musieť svoje plány troška prehodnotiť,“ povedala druhá žena celkového poradia.

„Na december som si dala za úlohu zistiť, či má vôbec zmysel pokračovať. Chceli sme vedieť, či sa mi bude dariť, či sa nebudem trápiť. Na strelnici ešte nebola tá istota, stále som sa trápila na každej jednej rane. Predpokladám, kde sú chyby. Na novoročnom sústredení som sa pokúsila odstrániť tieto nedostatky. Bežecká forma stúpa. Máme skúsenosti s tým, ako ju udržať. Budeme sa snažiť odraziť od decembra. December bol o skúsenostiach, pričom som chcel zúročiť skúsenosti z olympijskej sezóny. Stále bojujem o to, aby som vedela triafať,“ vravela šesťnásobná olympijská medailistka.

Slovenské biatlonistky budú už zajtra od 14:30 štartovať v šprinte SP v nemeckom Oberhofe v zložení Paulína Fialková, Anastasia Kuzminová, Ivona Fialková a Terézia Poliaková.

Autor: Martin Horváth