Famózna Petra Vlhová opanovala slalom SP vo Flachau!!!

Foto: Erich Spiess/ASP/Red Bull Content Pool

Famózna Petra Vlhová opanovala slalom Svetového pohára v alpskom lyžovaní v rakúskom Flachau, keď dosiahla víťazný čas 1:52,85!

Po prvom kole mladá Slovenka v náročných podmienkach s hustým snežením zaznamenala tretie miesto s odstupom 0,31 sekundy na Shiffrinovú. V druhej jazde chcela 23-ročná rodáčka z Liptovského Mikuláša útočiť. Od prvej bránky sa do toho Peťa „zahryzla“. Naša lyžiarska hviezda si každým oblúkom išla za vynikajúcim výsledkom. Od strednej pasáže sa mladá Liptáčka dostala do vedenia, ktoré si vďaka fantastickému výkonu udržala až do konca. S najrýchlejším druhým kolom si Petra Vlhová pripísala siedme víťazstvo v kariére.

„Ani neviem, čo mám povedať. Konečne som predviedla také druhé kolo, aké viem. Snažila som sa ísť tú najlepšiu jazdu, ako viem, bez žiadnych chýb. Keď som preťala cieľ a videla som ten náskok viac ako sekundu a počula som krik slovenských fanúšikov, bolo to neuveriteľné. Dnes je to najlepší deň v mojom živote. Pred druhým kolom sme sa rozprávali s mojím trénerom, čo s tou mojou stratou. Dohodli sme sa, že len musím ísť najlepšie, ako viem. Konečne sa mi podarilo poraziť Mikaelu. Pravdaže ju veľmi rešpektujem a je vynikajúca lyžiarka. Dnes to bol môj deň. Nakoniec by som chcela poďakovať vynikajúcim slovenským fanúšikom, ale aj môjmu trénerovi a rodine, ktorí vždy stoja pri mne a vždy odvedú skvelú prácu,“ vravela pre FIS jedna z najlepších pretekárok súčasnosti.

Veľká rivalka slovenskej reprezentantky Mikaela Shiffrinová obsadila druhú pozíciu, pričom obhajkyňa veľkého glóbusu stratila 0,15 sekundy. Pódium uzavrela po diskvalifikácii Anny Swennovej Larssonovej domáca Katharina Liensbergerová so stratou 1,15 sekundy.

Z točivých disciplín je najbližšie na programe presne o týždeň obrovský slalom v talianskom Kronplatze. Počas víkendu sa lyžiarky predstavia v rakúskom St. Antone v rámci zjazdu a super-G.

Výsledky slalomu SP v rakúskom Flachau

petavyhrala2019AL5010RLR2

Autor: Martin Horváth