Tour de Ski: Po piatej etape v Oberstdorfe sú vo vedení Nóri Oestbergová a Klaebo

Po piatej etape Tour de Ski v nemeckom Oberstdorfe sú vo vedení Nóri Ingvild Flugstad Oestbergová a Johannes Hoesflot Klaebo.

V rámci štvrtej etapy sa v Oberstdorfe uskutočnili dištančné preteky žien a mužov klasickou technikou s hromadným štartom. Na 10 km dlhej trati sa predrala k triumfu Ingvild Flugstad Oestbergová z Nórska, ktorá dosiahla víťazný čas 32:08,9. Len o jednu desatinu sekundy za víťazkou preťala cieľ druhá Natalia Neprjajevová z Ruska, tretie miesto išlo do rúk Neprjajevovej krajanky Anastasie Sedovovej (+5,3).

Medzi mužmi v zápolení na 15 km zvíťazil Emil Iversen, nórsky reprezentant zaznamenal víťazný čas 45:30,3. V tesnom závese za severanom dobehli druhý Francesco de Fabiani z Talianska (+0,9) a Sergej Usťugov z Ruska (+2,0).

Ingvild Flugstad Oestbergová si v dnešnej „stíhačke“ na 10 km voľne udržala vedúcu pozíciu, keď vyhrala časom 26:21,6. Druhá priečka pripadla Natalii Neprjajevovej so stratou 30,4 sekundy, tretie miesto patrilo po fotofiniši Jessice Digginsovej z USA (+1:12,6).

Johannes Hoesflot Klaebo sa zásluhou prvenstva v „stíhačke“ na 15 km voľne vyšvihol na čelo celkového poradia tour, pričom zaknihoval víťazný čas 35:07,5. Na druhom mieste klasifikovali Segeja Usťugova s odstupom len 0,4 sekundy, tretí v poradí bol ďalší Rus Alexander Bolšunov (+1:08,2).

Slováci počas aktuálneho ročníka Tour de Ski vynechávajú.

Počas víkendu sedemdielny seriál vyvrcholí v talianskom Val di Fiemme.