Tour de Ski: Po úvodnej zastávke v Toblachu sú na čele Rusi Neprjajevová a Bolšunov

Po úvodných dvoch etapách Tour de Ski v talianskom Toblachu sú na čele Rusi Natalia Neprajevová a Alexander Bolšunov.

Ako prvá etapa boli na programe šprinty voľnou technikou. Medzi ženami vyhrala Stina Nilssonová zo Švédska pred krajankou Idou Ingemarsdotterovou a Jessicou Digginsovou z USA.

Medzi mužmi sa radoval z triumfu obhajca veľkého glóbusu Johannes Hoesflot Klaebo z Nórska pred francúzskou dvojicou Richard Jouve – Lucas Chavanat.

Preteky na 10 km voľne opanovala Natalia Neprjajevoá z Ruska, ktorá dosiahla víťazný čas 23:19,9. Na druhom mieste skončila Ingvild Flugstad Oestbergová z Nórska s tesným odstupom 0,3 sekundy, ako tretia preťala cieľ víťazkina reprezentačná kolegyňa Natalia Sedovová so stratou 10,9 sekundy.

Mužské zápolenie na 15 km voľne dopadlo najlepšie pre Sergeja Usťugova, ruský reprezentant zaknihoval čas 30:34,1. Druhá pozícia patrila Simenovi Hegstadovi Kruegerovi z Nórska (+12,2) a na tretej priečke sa umiestnil priebežný líder Alexander Bolšunov (+21,9).

Slováci sa tento rok Tour de Ski nezúčastňujú.