Štartová listina šprint mužov na 10 km SP Nové Mesto na Morave

Foto: Ivana Drobáňová

O 17:30 odštartuje tretí Svetový pohár pohár v biatlone v rámci aktuálnej sezóny v českom Novom Meste na Morave. Prvou disciplínou je šprint mužov na 10 kilometrov.

Medzi favoritov neodmysliteľne patrí aktuálne prvý muž celkového hodnotenia Johannes Thingnes Boe, štartovať bude s číslom 23. So štartovým číslom 39 bude jeho vyzývateľom fenomenálny Francúz Martin Fourcade. Zaujímavé bude sledovať aj Fourcadovho krajana Antonina Guigonnata, ktorý sa na štart postaví s číslom 34. V aktuálnej sezóne podavá konštantné výkony v šprinte aj Nemec Benedikt Doll. Zamiešať kartu budú mocť aj vynikajúci strelci z Rakúska Julian Eberhard a Simon Eder so štartovým číslom 30 resp. 80.

Slováci budú mať v pretekoch štvornásobné zastúpenie. Do pretekov sa ako prvý z našich s číslom 15 vydá Martin Otčenáš. Druhým Slovakom v pretekoch bude so 49 Tomáš Hasilla. Tretím a najmladší členom výpravi so štartovým číslom 63 bude Šimon Bartko. Slovenské kvarteto uzavrie skúsený Matej Kazár, na trať sa vydá ako osemdesiaty ôsmy v poradí.

Štartová listina šprint na 10 km mužov SP Nové Mesto na Morave

sprintnmnmmuziBT_C51A_1.0 (1)

Autor: Ivana Drobáňová