SP Davos: Johaugová a Belov boli najlepší v dištančných pretekoch voľnou technikou

Therese Johaugová a Jevgenij Belov boli najlepší v dištančných pretekoch na 10 resp. 15 km voľne Svetového pohára v behu na lyžiach vo švajčiarskom Davose.

Líderka celkového poradia Therese Johaugová zvíťazila časom 26:06,9, vďaka čomu si pripísala 46. víťazstvo v kariére. Garde robili Nórke na pódiu jej krajanka Ingvild Flugstad Oestbergová (+12,1) a Krista Pärmäkoskiová z Fínska (+19,2).

Medzi mužmi vyhral Jevgenij Belov z Ruska v čase 35:52,5, pričom zaknihoval debutové prvenstvo na pretekoch tohto rangu. Na druhej priečke skončil Maurice Manificat z Francúzska (+0,9) a tretia priečka patrila jednému z najlepších bežcov na lyžiach súčasnoti Martinovi Johnsrudovi Sundbymu z Nórska (+4,5).

Slovenskí reprezentanti sa dnešného zápolenia nezúčastnili.

Autor: Viktória Lichvarčíková