Slovensko obsadilo na Švajčiarskom pohári tretie miesto

Slovenská hokejová reprezentácia sa aj na druhom podujatí sezóny umiestnila na treťom mieste. Rozhodol o tom zápas s Rakúskom, ktoré sme zdolali vysoko – 6:1.

Aj svoj druhý zápas na turnaji začal slovenský tím vlažnejšie a opäť to vyzeralo na gólový pôst. Ten sa podarilo prelomiť v úplnom závere prvej tretiny Liborovi Hudáčkovi.

Psychickú výhodu sa nám po prestávke podarilo využiť naplno a po necelých štyroch minútach druhej časti hry sme už viedli 3:0, vďaka presným zásahom Puliša a Ďalogu, ktorým obom asistoval Hudáček. Ani Rakúšania sa nechceli nechať zahanbiť a vypracovali si niekoľko sľubných šancí. Po faule Ivana Baranku mali dokonca možnosť trestného strieľania, no to priam hašekovským štýlom zneškodnil brankár Denis Godla. Následne ale využil zaváhanie našich obrancov Schneider a znížil na 3:1. Vedenie o tri góly nám ešte do prestávky stihol prinavrátiť aktívny Radoslav Tybor, čím definitívne zlomil odpor našich západných susedov.

Úvodné minúty poslednej dvadsaťminútovky znovu patrili našim. Najskôr sa po prudkej strele z príklepu presadil druhý raz v zápase obranca Marek Ďaloga a o chvíľu na to zvyšoval na konečných 6:1 svojím premiérovým gólom v seniorskej reprezentácií Samuel Buček.

Slovensko – Rakúsko: 6:1 (1:0, 3:1, 2:0)
20. HUDÁČEK (Michal Chovan), 22. PULIŠ (Hudáček), 24. ĎALOGA (Hudáček), 33. Schneider (Kainz), 35. TYBOR (Hecl, Kytnár), 44. ĎALOGA (Malec, 45. BUČEK (Tybor)
Slovensko: Godla – Ma. Chovan, Rosandič, Baranka, Ďaloga, Štajnoch, Graňák, Malec, Koch – Lantoši, Hudáček, Puliš – Štrauch, Kytnár, Mi. Chovan – Buček, Šťastný, Tybor – Šoltés, Hecl
Rakúsko: Kickert – Schlacher, Strong, Peter, Unterweger, Ulmer, Wolf, Kirchschlager, Lindner – Kristler, Brucker, Lebler – Schneider, Nissner, Ganahl – Hofer, Haudum, Zwerger – Macierzynski, Obrist, Richter