Švajčiarsky pohár: Slovensko na úvod tesne prehralo s Ruskom

Slovenská hokejová reprezentácia ani v druhom tohosezónnom zápase nedokázala zdolať hráčov Olympijského tímu Ruska. V otváracom zápase Švajčiarskeho pohára s nimi prehrali opäť tesne, 1:2.

Hneď od úvodu stretnutia sa oba celky snažili hlavne neinkasovať. Počas celej prvej tretiny sa hral opatrný hokej s minimom šancí, a tak bol na jej konci stav 0:0.

Zo šatní sa hráči oboch tímov vrátili s o niečo väčším odhodlaním otvoriť skóre, no aj napriek príležitostiam na oboch stranách sa to žiadnemu z nich dlho nedarilo. Až v poslednej minúte druhej časti hry dokázal premeniť svoju možnosť Rus Provolnev a to vďaka mimoriadne presne mierenému projektilu. Hráči súpera ale neudržali svoje vedenie dlho. Ešte do prestávky stihol strelou od modrej čiary vyrovnať náš obranca Martin Chovan a pripísal si tak prvý gól v najcennejšom drese.

Poslednú tretinu začali Rusi vo vysokom tempe a dostali sa aj do viacerých veľmi dobrých šancí, ktoré však stroskotali na zákrokoch brankára Andreja Košarišťana. V závere zápasu ale Rusi dokázali zúžitkovať peknú kombináciu a tú zakončil gólom do našej poloodkrytej bránky Chochlačov. Našim hokejistom sa po druhýkrát vyrovnať nepodarilo, a tak si zajtra zahrajú o tretie miesto s porazeným mužstvom zo zápasu Švajčiarsko – Rakúsko.

Slovensko – Olympijský výber Ruska: 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
40. Provolnev, 40. MARTIN CHOVAN, 55. Chochlačov
Slovensko: Košarišťan – Ma. Chovan, Rosandič, Baranka, Ďaloga, Štajnoch, Graňák, Malec, Koch – Lantoši, Hudáček, Puliš – Štrauch, Kytnár, Mi. Chovan – Buček, Šťastný, Tybor – Šoltés, Rapáč, Hecl
Olympijský výber Ruska: Konovalov – Zemčjonok, Demidov, Zub, Bereglazov, Rafikov, Provolnev, Abrosimov, Šaripzjanov – Michejev, Žernov, Kručinin – Čibisov, Maľcev, Burdasov – Chochlačov, Alexejev, Fydorov – Li, Iľjin, Žafjarov

Autor: Ondrej Nechala