Preview: Od zajtra čaká na našich hokejistov Švajčiarsky pohár 2018

Foto: iihf.com

Príprava slovenských hokejových reprezentantov na májové majstrovstvá sveta bude vo štvrtok a v piatok pokračovať na tradičnom podujatí vo Švajčiarsku, kde sa pokúsia o výsledkový reparát za nedávny Nemecký pohár. Krátkeho, dvojdňového turnaja sa okrem nich zúčastnia aj domáci Švajčiari, Rakúšania a olympijský výber Ruska.

Ako to už býva zvykom ani táto nominácia trénera Craiga Ramsayho sa nezaobišla bez komplikácií. Viacero hráčov sa muselo ospravedlniť pre zranenie. Patrí medzi nich aj Marek Hrivík z ruského Podoľsku, pre ktorého to mal byť reprezentačný debut pod skúseným kanadským kormideľníkom a mal byť jedným z lídrov našej ofenzívy. Tým najvýraznejším tak bude za Hrivíkovej neúčasti jednoznačne Libor Hudáček, ktorý má na svojom konte už 90 reprezentačných štartov a počas nich strelil 19 gólov.

Naopak bez zápasu v národnom time sú v aktuálnom výbere dvaja hokejisti. Obranca Patrik Koch a útočník Samuel Buček. Podobne ako na Nemeckom pohári aj vo Švajčiarsku bude spoločne so stálym členom realizačného tímu, Róbertom Petrovickým, asistovať Craigovi Ramsaymu aj jeden z kandidátov na ten to post pre MS. Po Jánovi Pardavom to bude ďalší vicemajster sveta z Petrohradu, Ivan Droppa.

Program Slovenska:
13. 12. 2018: Slovensko – Rusko “B” (16:15)
14. 12. 2018: Slovensko – Rakúsko/Švajčiarsko (16:15/20:15)

Nominácia Slovenska:
Brankári: Andrej Košarišťan (HC Nové Zámky), Denis Godla (KalPa Kuopio, Fín.)
Obrancovia: Ivan Baranka (HC Vítkovice Ridera, ČR), Marek Ďaloga (Mora IK, Švéd.), Martin Chovan (HC 07 Detva), Tomáš Malec (Kometa Brno, ČR), Mislav Rosandič (Mountfield HK, ČR), Martin Štajnoch (EC Red Bull Salzburg, Rak./EBEL), Dominik Graňák (Mountfield HK), Patrik Koch (HC Košice)
Útočníci: Samuel Buček, Róbert Lantoši, Branislav Rapáč (všetci HK Nitra), Lukáš Handlovský, Michal Chovan, Milan Kytnár (všetci HKM Zvolen), Libor Hudáček (Bílí Tygři Liberec, ČR), Radovan Puliš (HC 07 Detva), Dávid Šoltés (HC Košice), Radoslav Tybor (HC Vítkovice Ridera, ČR), Marek Hecl (Dukla Trenčín), Andrej Šťastný (HC ’05 Banská Bystrica)

Autor: Ondrej Nechala