Paulína Fialková predviedla skvelý výkon vo vytrvalostných pretekoch SP v Pokljuke

Foto: Dušan Šimočko

Paulína Fialková predviedla skvelý výkon vo vytrvalostných pretekoch Svetového pohára v biatlone v slovinskej Pokljuke, keď obsadila veľmi potešujúce 4. miesto s odstupom 19,5 sekundy pri streľbe 1+1+0+0.

Slovenská reprezentantka vstúpila do pretekov s jednou chybičkou na úvodnej streleckej zastávke. Následne rodáčka z Čierneho Balogu netrafila jeden terčík aj na „stojke“, avšak vďaka behu mala priestor na posun. Tretiu položku zvládla 26-ročná biatlonistka bez problémov, čo značilo priebežnú 24. pozíciu hneď za Anastasiou Kuzminovou. Pauluš mala na záverečnej streľbe v stoji nervy z ocele, čo ju posunulo už na 6. priečku. V súčte so znamenitým záverečným bežeckým okruhom napokon sympatická Slovenka skončila na konečnom 4. mieste.

Julia Džimová zaskočila všetky súperky, ukrajinská ostrostrelkyňa preťala cieľ po štyroch nulách vo víťaznom čase 43:06,6. Pomerne prekvapujúci výsledok zaznamenala takisto druhá Monika Hojniszová, reprezentantka Poľska stratila 5,9 sekundy s bilanciou 0+0+0+1. Debutové pódium si pripísala tretia Markéta Davidová z Česka, ktorá s rovnakou streľbou ako Hojniszová zaknihovala stratu 16,5 sekundy.

Anastasia Kuzminová sa po kvalitnom bežeckom výkone umiestnila na 25. pozícii s odstupom 1:48,1 pri streleckom výsledku 1+0+1+1. Dobre si počínala aj Ivona Fialková, ktorá mala na konte 27. miesto s odstupom 2:05,4 pri streľbe 0+1+1+0.

Terézia Poliaková figurovala na 76. priečke (+5:53,1) s tromi zaváhaniami na strelnici.

Výsledky vytrvalostných pretekov žien na 15 km SP v slovinskej Pokljuke

vytrvalostnezenypok19BT_C77A_1.0 (5)

Autor: Martin Horváth