SP Pokljuka: Víťazstvo v mix štafete „ukoristili“ Francúzi

Foto: Petr Slavík/Český biatlon

Víťazstvo v mix štafete Svetového pohára v biatlone v slovinskej Pokljuke „ukoristili“ Francúzi, ktorí v zostave Anais Bescondová, Justine Braisazová, Martin Fourcade a Simon Desthieux dosiahli čas 1:10:02,8 pri bilancii 0+5.

Paulína Fialková odštartovala tieto preteky pre Slovensko vynikajúco, keď sa po úvodnej streľbe zaradila na druhé miesto. Na streľbe v stoji mala 26-ročná biatlonistka problémy s nábojnicou, avšak napriek strate rytmu dobíjala iba jeden náboj. Po prvom úseku viedli Fíni zásluhou Mari Ederovej, Paulína Fialková (0+0, 0+1; +21,3) odovzdávala Terézii Poliakovej ako siedma v poradí. Terka odišla z „ležky“ s jedným dobíjaním na 8. priečke, na druhej streleckej zastávke v rámci úseku musela použiť tri náhradné náboje. Ženskú časť mix štafety zvládli najlepšie Fíni, ako druhá z fínskeho tímu bola na trati Kaisa Mäkäräinenová. Slovenská štvorica sa v tej chvíli nachádzala s odstupom 2:52,4 na 12. priečke. Tretí člen nášho družstva Tomáš Hasilla strieľal dobre (0+0, 0+1), pričom sme sa nachádzali priebežne na 13. pozícii (+3:19,0). V tom čase viedli Francúzi, ktorých katapultoval dopredu hviezdny Martin Fourcade. Náš finišman Martin Otčenáš (0+1, 0+2) udržal napokon 13. miesto, keď sme preťali cieľ s odstupom 3:30,2 pri celkovej bilancii 0+0. Ako prví prišli do finišu francúzski reprezentanti so Simonom Desthieuxom.

Druhým miesto prekvapili Švajčiari v zložení Elisa Gasparinová, Lena Haeckiová, Benjamin Weger a Jeremy Finello, ktorí mali na konte stratu 38,7 sekundy pri streľbe 0+9. Medailové pódium doplnili tretí Taliani s Lisou Vittozziovou, Dorotheou Wiererovou, Dominikom Windischom a Lukasom Hoferom, talianske kvarteto stratilo 52,1 sekundy pri streleckom výkone 1+8.

Najbližšie sa v Pokjluke uskutočnia vytrvalostné preteky mužov v stredu o 14:15.

Výsledky mix štafety na 2×6 km + 2×7,5 km SP v slovinskej Pokljuke

pokljukamixBT_C77C_1.0 (5)

>>>Súťaž o knihu Pjongčang 2018 s podpisom Anastasie Kuzminovej<<<

Autor: Martin Horváth