SP Beaver Creek: Adam Žampa skončil v „obráku“ po kvalitnom druhom kole v top 20, vavrín pre Luitza

Adam Žampa skončil po kvalitnom druhom kole v obrovskom slalome Svetového pohára v alpskom lyžovaní v americkom Beaver Creeku v top 20, pričom obsadil 19. pozíciu s odstupom 2,06 sekundy.

Slovenský reprezentant štartoval v prvom kole s číslom 35 a zaradil sa na 26. priečku. V druhej jazde 28-ročný špecialista na točivé disciplíne predviedol veľmi kvalitný výkon, ktorý mal stupňujúcu tendenciu. Po šiestom najrýchlejšom čase obsadil Slovák dobré 19. miesto, čo značí prvý bodový úlovok v sezóne.

Tieto preteky vyhral Nemec Stefan Luitz, keď v súčte oboch kôl zaznamenal víťazný čas 2:36,38. Rodák z Bolsterlangu debutoval na najvyššom stupienku na pretekoch tohto rangu, okrem toho získal šesť pódiových umiestnení. Druhé miesto si vyjazdil fenomén posledných sezón Marcel Hirscher, Rakúšanovi namerali stratu 0,14 sekundy. O veľké prekvapenie sa postaral tretí Thomas Tumler, Švajčiar sa s vysokým štartovým číslom 48 umiestnil po najrýchlejšom druhom kole na vynikajúcej 3. pozícii (+0,51).

Andreas Žampa figuroval v prvom kole na 46. mieste. Matej Prieložný nedokončil prvú jazdu.

Nasledujúci týždeň sa lyžiari presunú do francúzskeho Val d´Isére, ktoré bude hostiť obrovský slalom a slalom.