Nemecký pohár 2018: Slovensko po dvoch zápasoch stále bez bodu

Ani v druhom zápase Slovenska na tohtoročnom Nemeckom pohári nedokázal náš tím zvíťaziť. So šikovne hrajúcim Ruskom sme prehrali 1:2

Rovnako ako zápase proti Švajčiarsku, podali slovenskí hokejisti najlepší výkon proti Rusku v prvej tretine. Hralo sa počas nej vo veľmi svižnom tempe a šance sa striedali na oboch stranách. Prvú z nich sa podarilo premeniť nášmu Andrejovi Kudrnovi, ktorý otvoril skóre po dravom prieniku popri mantineli a následnej dorážke vlastnej strely. Jedinú chybu našej obrany potrestal peknou, no najmä gólovou strelou Nikita Michajlov.

Aj po prvej prestávke naši statočne odolávali technicky vyspelému súperovi a do kabín sa tak aj po druhýkrát išlo za stavu 1:1.

V úvode poslednej časti hry sa gólovo presadil Konstantin Okulov a Rusi po prvý raz v zápase viedli. Nám sa už nepodarilo nájsť recept na obranu súpera a tak sme aj z druhého zápasu vyšli bodovo naprázdno.

Náš zajtrajší zápas proti domácemu Nemecku sa tak stal už len priamym súbojom o konečné tretie miesto.

Slovensko – Rusko: 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
9. KUDRNA (Mikuš), 14. Michajlov, 42. Okulov

Rusko: Demčenko (Serebrjakov) – Zemčonok, Rukavišnikov (A), Demidov, Šaripzyanov, Rafikov, Judin, Isajev, Abrosimov – Kruchinin, Prochorkin (C), Čibisov – Tkačov, Svetlakov (A), Okulov – Kazakov, Iľjin, Kajumov – Malcev, Manukyan, Michajlov

Slovensko: Janus (Košarišťan) – Ďaloga, Čerešňák, Rosandič, Chovan, Malec, Mikuš, Grman, Gernát – Bondra, Sukeľ, Lantoši – Puliš, Krištof (A), Šoltés – Kudrna, Kytnár (A), Rapáč – Lunter, Špirko (C), Svitana

Autor: Ondrej Nechala