Snoubordistka Klaudia Medlová zhodnotila prípravu a ciele do ďalšej sezóny

Slovenská akrobatická snoubordistka Klaudia Medlová sa na nadchádzajúcu sezónu pripravuje už od augusta na snehu. Svoje pôsobenie na Novom Zélande zavŕšila tretím miestom v disciplíne Big Air v rámci každoročných Winter games.

U protinožnocov sa rodáčka z Liptovského Mikuláša zdržala do 18. septembra. Následne po krátkej zastávke na Slovensku odišla opäť na tréningové kempy do Švajčiarska a Rakúska. „Príprava je teraz dosť ťažká. Japonci sú naozaj veľmi dobrí. Každá krajina má svoj vlastný Air bag, kde trénujú. Takže sa to strieda – Air bag, posilňovňa a byť, čo najviac na snehu,“ prezradila pre našu stránku 24-ročná snoubordistka.

Nasledujúci ročník chce Klaudia Medlová poňať inak ako tie predchádzajúce: „Posledné dva roky sa mi príliš nedarilo. Nemala som dobrý pocit zo svojho snoubordingu, pretože som jazdila iba preteky za pretekmi. Nejako sa mi nedalo sústrediť na tréning. Teraz by som chcela čo najviac času tráviť na snehu a možno vynechať pár pretekov.“

Vrcholom sezóny sú majstrovstvá sveta, ktoré sa uskutočnia v americkom stredisku Park City. Slovenská reprezentantka si však konkrétne ciele nedáva: „Budem sa snažiť na to, na čo mám ja. Nebudem pozerať na ostatné dievčatá, ale chcem ísť krok za krokom,“ zakončila rozhovor Klaudia Medlová.

Autor: Nikola Baďova