SP Cardrona: Skvelá Klaudia Medlová vkročila u protinožcov do sezóny pódiom v disciplíne big air

Foto: Facebook

Klaudia Medlová vkročila v novozélandskej Cardrone do novej sezóny úspešne, keď obsadila v disciplíne big air Svetového pohára v snoubordingu skvelé tretie miesto so ziskom 118,40 bodu.

Rodáčka z Liptovského Mikuláša postúpila z kvalifikácie ako 5. v poradí. Vo finále položila 24-ročná Slovenka základ úspechu hneď prvým skokom, v ktorom dosiahla 85,60 bodu. Druhý počin sympatickej pretekárky nebol ohodnotený, pódium si zaistila tretím vystúpením v hodnote 32,80 bodu.

“Dnes som sa cítila na tomto skoku ako tak dobre, pretože je naozaj veľký na začiatok sezóny. V jednej rotácii som si nemohla naňho zvyknúť. Som rada, že som postúpila do finále a nakoniec som mohla byť na pódiu s Japonkami, ktoré teraz dominujú. Dnes to bolo super. Perfektné počasie, žiadny vietor, dobrý skok. Som šťastná,” povedala v bezprostrednom rozhovore priamo v dejisku pre našu stránku tretia žena dnešných pretekov.

Big airu žien vládli Japonky, ktoré sa zoradili na prvých dvoch priečkach. Zvíťazila Reira Iwabučiová, pričom zaznamenala 174,40 bodu. Hneď za ňou skončila druhá Mijabi Onicuková, keď zaknihovala o rovných 5 bodov menej ako víťazka.

Medzi mužmi vyhral Chris Corning z USA (190,80) pred Takerum Ocukom z Japonska (178,40) a Monsom Roislandom z Nórska (175,40).

Samuel Jaroš figuroval v kvalifikácii na 17. mieste.

Výsledky – SP v snoubordingu – Cardrona (NZL) – big air – ženy

2019SB7046RLF

Výsledky – SP v snoubordingu – Cardrona (NZL) – big air – muži

2019SB7047RLF

Autor: Martin Horváth

Vyjadrenie: Nikola Baďová