Snoubordista Samuel Jaroš na MS juniorov obsadil v Big Air 4. miesto

Slovenský snoubordista Samuel Jaroš obsadil vynikajúce štvrté miesto v disciplíne Big  Air na majstrovstvách sveta juniorov v akrobatických discplínach v stredisku Cardrona na Novom Zélande. Od pódiového umiestnenia ho delili iba štyri body.

Štart kvôli silnému vetru preložili zo soboty na nedeľu. „Keďže sa nám preteky stále posúvali kvôli počasiu, bol som dnes plný očakávania. Tréning mi nešiel úplne dobre, ale snažil som sa to stále zlepšovať,“ uviedol exkluzívne pre našu stránku  17-ročný slovenský reprezentant.

V kvalifikácií obsadil šieste miesto so známkou 85,20 bodu a postúpil do dvanásťčlenného finále. „V prvej jazde som si všetko napravil. Dostal som veľmi veľa bodov. Veľmi som spokojný s prvou a druhou jazdou.“

Vo  finále po prvom skoku figuroval dokonca na tretej priečke. Posledné kolo mu však nevyšlo a so súčtom bodov 162,20 obsadil krásne štvrté miesto. „Prvú jazdu som šiel triple core 1440, čo je dobrý trik, za ktorý som dostal 89 bodov a figuroval som na tretej priečke. V druhej jazde som šiel trik 1080 do frontsideovej strany. Skončil som na štvrtom mieste a od tretieho ma delili tri body. V tretej jazde som si pribrzdil, trochu som to vypustil a neustál,“ opísal priebeh finále Samuel Jaroš.

Najbližšie sa talentovaný pretekár predstaví vo štvrtkovej kvalifikácii slopestylu.

Autor: Nikola Baďová

Foto: Facebook