Fotoreportáž: Oceňovanie olympionikov na galavečere SOV

Pri príležitosti oceňovania olympionikov sa konal galavečer SOV, na ktorom sa odovzdávali finančné šeky, čestné uznania, pamätné medaily ale aj špeciálne ocenenia. Prinášame Vám krátku fotoreportáž z tohto podujatia.

Na úvod sme si spoločne zaspomínali na olympiádu. Športovci mali možnosť si pozrieť svoje výkony zo strany diváka. Všetkým tieto spomienky priniesli mnoho pozitívnych emócií.
Ocenenie za výkony na ZOH v Pjongčangu dostala Paulína Fialková, ktorá zaznamenala 5. miesto vo vytrvalostných pretekoch. Druhá sa na rad dostala ženská štafeta, ktorá taktiež dosiahla rovnaké umiestnenie. Slovenský olympijský výbor ocenil aj realizačné tímy športovcov.

“Každým dňom cítim stále väčšiu motiváciu do ďalšej sezóny. Som naozaj rada, že som dosiahla takéto výsledky a nechcem povedať konečné slovo,” povedala Paulína Fialková po prebratí ocenení. Jej sestra Ivona sa k štafete vyjadrila: “Piate miesto ma potešilo, ten kolektívny výsledok je vždy o niečom inom. Keď som videla ten zostrih po dvoch mesiacoch sú to veľké emócie stále cítim také chvenie.”

Piatu priečku na olympiáde si v alpskej kombinácii vybojovala aj Petra Vlhová. Peťa nemohla byť prítomná z rodinných dôvodov avšak spojili sme sa s ňou aspoň prostredníctvom videohovoru.

“Dúfam, že sa všetci bavíte. Veľmi ma mrzí, že tam nemôžem byť s vami. Chcela by som sa poďakovať olympijskému výboru, že mi umožnil mať na olympiáde toľko ľudí a že mi stále pomáha,” nechala sa počuť 22-ročná Liptáčka.

Galavečer osviežili tanečné vystúpenia, ktoré boli na programe medzi oceňovaním.
Hlavnou hviezdou večera bola Anastasia Kuzminová, odniesla si tri ocenenia za dve strieborné a jednu zlatú medailu zo ZOH v Pjongčangu. Taktiež pomohla ženskej štafete, ktorá skončila piata.

Nasťa sa zmienila aj o svojich pocitoch s odstupom času: “Sú to už dva mesiace a mohlo by sa očakávať, že tie emócie už odzneli, ale dnes večer mi zas vyskočili zimomriavky či už pri sledovaní mojich výkonov alebo výkonov všetkých účinkujúcich na olympiáde. Ešte raz by som sa chcela poďakovať všetkým, ktorí pracovali spolu s nami. Pomáhali nám vytvárať podmienky na olympijských hrách, aby sme sa mohli cítiť dobre, aby sme mohli podávať tie najlepšie výkony.”

Špeciálny zlatý odznak SOV za mimoriadny prínos pre slovenský šport získal Nastin manžel Daniel Kuzmin, keďže pri všetkých jej úspechoch stál práve on ako jej hlavný tréner.

“Chcel by som povedať, že za každým úspešným športovcom je tím ľudí, ktorí pracujú pre športovca, pre výsledky aj pre úspech. Za každým úspechom takej ženy stojí veľký tím ľudí,” povedal Daniel Kuzmin

Veronika Velez Zuzulová dostala ocenenie Matyldy Pálfyovej, prvej slovenskej olympioničky, za dlhoročnú úspešnú reprezentáciu Slovenska. Jej otec Timotej Zuzula získal strieborný odznak SOV za prínos pre slovenský šport.

“Celá moja kariéra bola úžasná. Musím povedať, že odkedy cítim, že sa rodí život mojom bruchu to sú tie najsilnejšie pocity. Ten najväčší adrenalín ma čaká v októbri, keď príde na svet,” zhrnula s úsmevom budúca mamička.

Autor, Foto: Ivana Drobáňová