SP Lahti: Krista Pärmäkoskiová potešila domácich fanúšikov víťazstvom na desiatke klasicky

Fínka Krista Pärmäkoskiová počas víkendu potešila domácich fanúšikov v rámci Svetového pohára v behu na lyžiach v Lahti triumfom, pričom opanovala druhýkrát za sebou preteky na 10 km klasicky.

Sobotný šprint žien voľne vyhrala Maiken Caspersen Fallová z Nórska pred dvojicou švédskych reprezentantiek. Druhá skončila olympijská víťazka Stina Nilssonová, tretie miesto brala Hanna Falková.

Šprint mužov voľnou technikou opanoval Federico Pellegrino z Talianska pred Glebom Retivychom z Ruska a lídrom celkového poradia Johannesom Hoesflotom Klaebom z Nórska.

Nedeľné preteky na 10 km klasicky dopadli najlepšie pre zmienenú Kristu Pärmäkoskiovú časom 24:37,4, na pódiu ju doplnili Natalia Nepriajevová z Ruska (+20,9) a najúspešnejšia zimná olympionička všetkých čias Marit Bjoergenová (+26,7).

Medzi mužmi na pätnástke zvíťazil špecialista na klasiku Alexej Poltoranin z Kazachstanu časom 33:11,9 pred Alexandrom Bolšunovom z Ruska (+9,1) a olympijským víťazom Iivom Niskanenom (+20,9).