ZOH Pjongčang: Iivo Niskanen si najlepšie poradil s klasickou päťdesiatkou

Fínsky reprezentant Iivo Niskanen si najlepšie poradil s klasickou päťdesiatkou na ZOH v Pjongčangu, pričom finišoval vo víťaznom čase 2:08:22,1.

Fín sa od začiatku pretekov držal na čele, zhruba v polovici trate sa oddelil od svojich súperov. Konkurovať 26-ročnému bežcovi na lyžiach takmer do záveru dokázal iba Alexander Bolšunov, Iivo Niskanen však napokon nedal šancu ani Rusovi. Vďaka tomu si rodák z Oulu pripísal na záver mužských disciplín v rámci behu na lyžiach druhé zlato na olympijských hrách, v Soči získal najcennejší kov v tímovom šprinte klasickou technikou.

Striebro bral spomínaný Alexander Bolšunov, ruský bežec na lyžiach v cieli zaznamenal odstup 18,7 sekundy. Stupne víťazov doplnil Bolšunovov krajan Andrej Larkov, jeho strata mala hodnotu 2:37,5.

Zo Slovákov sa najvyššie umiestnil Peter Mlynár, ktorý obsadil 51. miesto s odstupom 17:52,6. Andrej Segeč pri svojej premiérovej päťdesiatke skončil 53. v poradí s odstupom 19:22,2. Miroslav Šulek preteky nedokončil.