Švajčiari sa stali olympijskými víťazmi v tímovej súťaži, Slováci obsadili deviate miesto

Švajčiari sa stali olympijskými víťazmi v tímovej súťaži v zostave Denise Feierabendová, Wendy Holdenerová, Ramon Zenhäusern, Daniel Yule a Luca Aerni, keď si vo finále poradili s Rakúšanmi v pomere 3:1.

Švajčiarsko cestou k zlatým medailám najskôr v osemfinále deklasovalo 4:0 susedné Maďarsko. Vo štvrťfinále sa krajina helvétskeho kríža stretla s premožiteľmi našich lyžiarov Nemcami, ktorých v remízovom súboji po výsledku 2:2 pokorili vďaka lepšiemu času. Semifinálovým súperom švajčiarskych reprezentantov boli úradujúci majstri sveta Francúzi, pričom nad nimi zvíťazili 3:1. Rovnakým pomerom Helvéti nechali za sebou aj finálových súperov z Rakúska a pri premiére tejto disciplíny pod piatimi kruhmi brali zlato.

Strieborné Rakúsko pri svojej púti do finále postupne vyhralo nad domácou Kórejskou republikou poľahky 4:0, nad švédskym bronzovým tímom z MS takisto jednoznačne 4:0 a napokon nad Nórskom 3:1. Rakúšania nastúpili v zostave Katharina Liensbergerová, Katharina Gallhuberová, Michael Matt, Manuel Feller, Marco Schwarz a Stephanie Brunnerová.

Bronz putuje do Nórska zásluhou šestice Nina Haverová-Loesethová, Kristin Lysdahlová, Sebastian Foss-Solevaag, Leif Kristian Nestvold-Haugen, Maren Skjoeldová a Jonathan Nordbotten, ktorí v malom finále prenechali štvrté miesto lepším časom po remíze 2:2 Francúzom.

Slovenskí reprezentanti v zložení Veronika Velez-Zuzulová, Petra Vlhová, Adam Žampa a Andreas Žampa, ktorách doplnili Matej Falat so Soňou Moravčíkovou, chceli nadviazať na strieborný úspech zo St. Moritzu. Opäť sme sa v osemfinále stretli s Nemecko. Po jazdách Petry Vlhovej a Adama Žampu sme v polovici osemfinálového zápolenia viedli už 2:0, keď naši zvíťazili nad Marinou Wallnerovou s Alexandrom Schmidom. Veronika Velez-Zuzulová a Andreas Žampa však prehrali svoje súboje s dvojicou Lena Duerrová-Linus Strasser. Po výsledku 2:2 musel rozhodovať čas, ktorý hral v prospech Nemcov. Slovensko napokon obsadilo 9. pozíciu.

Výsledky tímovej súťaže na ZOH v Pjongčangu
timovka2018AL0223RLL

Autor: Martin Horváth