ZOH Pjongčang: Nicole Rajičová po kvalitnom výkone skončila z Európaniek piata

Dnes pod olympijskými kruhmi v juhokórejskom Pjongčangu vyvrcholilo krasokokorčuľovanie, ako posledné bojovali o medaily ženy.

Naša reprezentantka Nicole Rajičová si vylepšila umiestnenie zo Soči 2014 o skvelých desať miest a po voľných jazdách jej patrí krásne štrnáste miesto. Za svoj vynikajúci voľný program dostala 114,60 bodov, čo v celkovom súčte dalo 175,19 bodov. Slovenka je piata najlepšia spomedzi európskych krasokorčuliarok.

Double a dve najcennejšie medaily patria Olympijským atlétkam z Ruska, tí sa dočkali prvej zlatej medaily na tohtoročných olympijkých hrách. Obe hviezdne krasokorčuliarky Alina Zagitovová a Jevgenija Medvedevová predviedli bezychybné voľné jazdy. Za fenomenálne výkony dostali unikátne rovnaký počet bodov 156,65. O víťazke tak rozhodli body z krátkeho programu.

Vyhrala ho mladučká, stále ešte len pätnásťročná Alina Zagitovová. V súčte získala 239,57 bodov, zapísala sa do histórie ako druhá najmladšia olympijská víťazka. Po 30 rokoch stála na najvyššom stupienku úradujúca majsterka Európy. Naposledy sa to podarilo Nemke Katarine Wittovej v Calgary 1988.

Ani dokonalé stvárnenie príbehu Anny Kareninovej nestačilo Jevgeniji Medvedevovej na krajanku. Porota jej dovedna nadelila 238,26 bodov. Na krk jej zavesia “iba” medailu streborného lesku.

Bronzová medaila poputuje zásluhou Kaetlyn Osmondovej do Kanady. Obhájila svoju pozíciu z krátkych programov a za výkon vo voľnej jazde dostala 152,15 bodov. Vylepšila si svoje osobné maximum. Za obe jazdy získala spolu 231,02 bodov.

Najlepších krasokorčuliarov ešte čaká záverečná exhibícia, vychutnať si ju môžete v nedeľu o 01:30 SEČ.

Výsledky – krasokorčuľovanie žien – ZOH v Pjongčangu
krasozOWG2018_FSK_C73B_FSKWSINGLES———————–

Autor: Ivana Ďurtová