Reprezentanti Švédska dali zlatú bodku za olympijským biatlonovým dianím


Reprezentanti Švédska dali zlatú bodku za olympijským biatlonovým dianím, pričom zvíťazili v zostave Peppe Femling, Jesper Nelin, Sebastian Samuelsson a Fredrik Lindstroem časom 1:15:16,5 pri bilancii 0+7.

Po úvodnom úseku viedli Nemci zásluhou Erika Lessera, Slovensko bolo vďaka dvom nulám Mateja Kazára (0+0, 0+0; +18,4) na vynikúcej druhej priečke. Následne sa dostali do čela prekvapujúco Česi v osobe Michala Šlesingra, Tomáš Hasilla (0+3, 1+3; +3:11,4) odovzdával ako pätnásty. Tretí úsek najlepšie zvládol Johannes Thingnes Boe, Šimon Bartko (4+3, 0+2) po štyroch trestných okruhoch musel predčasne ukončiť preteky. O zlato bojovali až do poslednej streľby Švédi s Fredrikom Lindstroemom a Nóri s finišmanom Emilom Heglem Svendsenom. Na záverečnej “stojke” si lepšie počínal Lindstroem, Svendsen musel dokonca absolvovať podobne ako v Soči trestný okruh. Štvrtý člen švédskej štafety napokon doviedol svoj tím do zlatého finišu.

Striebro získali biatlonisti Nórskeho kráľovstva Lars Helge Birkeland, Tarjei Boe, Johannes Thingnes Boe a Emil Hegle Svendsen, ktorí zaznamenali odstup 55,5 sekundy so streleckým výkonom 1+12. O jedinú medailu Nemecka zo štafetových zápolení sa postarali Erik Lesser, Benedikt Doll, Arnd Peiffer a Simon Schempp, keď preťali cieľ na bronzovej pozícii so stratou 2:07,1 pri streľbe 3+10.

Po olympijských hrách sa biatlonisti najbližšie predstavia vo fínskom Kontiolahti od 8. marca.

Výsledky – štafeta mužov na 4×7,5 km – ZOH v Pjongčangu

muzistafetaOWG2018_BTH_C73C_BTHM4X7.5KM———–FNL-000100–

Autor: Martin Horváth