Preview tímovej súťaže na ZOH v Pjongčangu: Slovensko sa pokúsi nadviazať na úspech z vlaňajších MS

Slovensko sa pokúsi v závere programu alpských disciplín na ZOH v Pjongčangu nadviazať na úspech z vlaňajších MS v St. Moritzi, kedy sme získali úžasné striebro.

Favoriti
V dynamickej a technicky náročnej súťaži budeme mať favoritov na zlato hneď niekoľko. Švédi nastúpia v silnej zostave so zlatými medailistami zo slalomu Fridou Hansdotterovou a Andrém Myhrerom, s nimi sa predstavia kvalitní Anna Swennová-Larssonová, Emmelie Wikstroemová, Mattias Hargin a Kristoffer Jakobsen. Veľký rešpekt vzbudzuje zostava Švajčiarska Wendy Holdenerová, Denise Feierabendová, Daniel Yule, Luca Aerni a Ramon Zenhäusern. Rakúšanom sa síce minuloročný svetový šampionát nevydaril, no mená ako Michael Matt, Manuel Feller, Marco Schwarz, Katharina Gallhuberová, Katharina Liensbergerová a Stephanie Brunnerová budú aj bez Marcela Hirschera postrachom každého súpera. Rátať môžeme takisto s úradujúcimi majstrami sveta Francúzmi v strede s Tessou Worleyovou či Alexisom Pinturaultom, Nórmi s Ninou Haverovou-Loesethová, Maren Skjoeldovou alebo Sebastianom Fossom-Solevaagom. Čiernym koňom pretekov by mohla byť naša reprezentácia, ktorá by mohla prekvapiť podobne ako minulý rok vo Švajčiarsku.

Slovensko
Slovenskí lyžiari budú štartovať v zložení Veronika Velez-Zuzulová, Petra Vlhová, Adam Žampa a Andreas Žampa, ktorí boli najúspešnejší v dnešnej internej kvalifikácii. Tútúo štvorcu doplnia hrdina z vlaňajška Matej Falat a mladučká Soňa Moravčíková. Barbara Kantorová si, žiaľ, priamo na svahu roztrhla väzy v kolene.

Tak ako na minuloročnom svetovom šampionáte budeme v osemfinále bojovať o postup do ďalšieho kola s reprezentantmi Nemecka, pričom na nás čakajú Lena Duerrová, Marina Wallnerová, Fritz Dopfer, Linus Strasser a Alexander Schmid. V prípade postupu sa nám vo štvrťfinále postaví do cesty úspešnejší z osemfinálovej dvojice Švajčiarsko-Maďarsko.

Program
Tímová súťaž – 3:00 (RTVS Dvojka) Veronika Velez-Zuzulová, Petra Vlhová, Adam Žampa, Andreas Žampa, Soňa Moravčíková, Matej Falat
Štartová listina
startovkatimovasutazOWG2018_ALP_C51E_ALPXPLTEAM4———–8FNL——–

Zloženie tímov
zlazenietimovkaOWG2018_ALP_C32C_ALPXPLTEAM4———————–

Foto: zimbio.com, Michal Zimáni
Autor: Martin Horváth